تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۵
 

محسن رضایی: حمله موشکی‌ آغاز انتقام بود

Share/Save/Bookmark
محسن رضایی: حمله موشکی‌ آغاز انتقام بود
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه حمله موشکی‌ آغاز انتقام بود، گفت: تا خروج آخرین سرباز آمریکا از مقابله ‌دست برنخواهیم داشت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محسن رضایی در جمع راهپیمایان 22 بهمن تبریز با بیان اینکه آذربایجان در تاریخ ایران نقش لنگرگاه و پایگاه ایران را داشته و در طوفان های بزرگِ تاریخ ایران، همیشه نقطه اتکا و نجات دهنده از طوفان ها بوده است اظهار داشت: مردم تبریز در مشروطه یک فرصت تاریخی برای کل ایران ایجاد کردند که اقوام دیگر خونشان به جوش آمد و به تهران سرازیر شدند و در تهران برادری خود را با تبریزی ها به اثبات رساندند و علیه استبداد قیام کردند.

وی با تاکید بر اینکه تبریز و آذربایجان پیشقراول تحولات بزرگ در قبل و بعد از انقلاب بوده است افزود: در دی ماه 56 که روند انقلاب آغاز شد، مردم تبریز با برزگراری اربعین شهدای قم، ندای مرگ بر شاه را برای اولین بار با صدای بلند در تبریز سردادند. 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، خاطر نشان کرد: امام عزیز تعابیر مهمی از تبریز در پیام 29 بهمن 56 تبریز داشتند که فرمودند «سلام و درود بر جوانان و مردان غیرتمند تبریز که در برابر دودمان خطرناک پهلوی قیام کردند و خط بطلان بر قذافه گویی های ستمگران کشیدند». 

وی با اشاره به اینکه آذربایجان در دوران دفاع مقدس هم با لشکر عاشورا همواره خط شکن انقلاب بوده و فتح الفتوحات زیادی داشته است، گفت: ما به عنوان همسنگر قاسم سلیمانی و مهدی باکری نمی دانیم چگونه از ایمان و بصیرت و وفاداری مردم آذربایجان تقدیر کنیم. 
محسن رضایی، با بیان اینکه امروز در راهپیمایی 22 بهمن در زیر برف، عشق و علاقه مردم تبریز به ایران و انقلاب را دیدیم، ابراز داشت: ایران بقای خود را مدیون همت های بلند می داند.

وی با اشاره به طی شدن اولین سال از چله دوم انقلاب، با تحولات مهم در ایران و منطقه، تصریح کرد: دشمنان سخت ترین تحریم های اقتصادی را علیه ملت ایران ایجاد کردند، نفت ایران را تحریم کردند و فروش آن را ممنوع کردند تا دولت ایران بی پول شود، انتقال ارزهای خارجی را به ایران ممنوع کردند و محاصره اقتصادی کردند اما وقتی دیدند به نتیجه نرسیدند، دستور ترور قهرمان ملی ایران را دادند. ملت ایران بیکار ننشستند و پاسخ محکمی دادند و تا خروج آخرین آمریکا ادامه خواهد داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که دولت های مختلف ایران سیاست های تنش زدایی را در پیش گرفتند و ملت هم با حمایت های مقطعی خود به این تفکر فرصت دادند تا ببینند دولت هایی که می گویند با دنیا عادی سازی روابط و تنش زدایی کنیم، چه دستاوردی دارند، گفت: بزرگترین دستاورد این دولت‌های سه دهه اخیر ایران، «برجام» بود که فقط حاصل این دولت نیست و حاصل تفکری است که «جنگ را رها کنیم و سازش کنیم» است.

وی ادامه داد: این تفکر رفت و به این مرحله رسید که دنیا فعالیت هسته ای ایران را محدود کند و محاصره اقتصادی را کنار گذاشته و دوست شوند اما همه دیدند که دولت آمریکا زیر میز زده و هر هفته تحریم جدیدی ارائه می دهد و لیستی از کارآفرینان ایران، مسئولان، مراجع تقلید و... را تحریم می‌کند.  

رضایی با بیان اینکه ملت ایران و رهبری ایران 30 سال تحمل کردند تا غرب دوستی خود را ثابت کنید ولی دشمن زیر همه چیز زد، ابراز داشت: ملت ایران می خواهد آزاد و مستقل باشد و تمدن، اقتصاد و فرهنگ خود را بسازد لذا با این نظام دشمنی می کنند. دشمن بعد از این همه فشار سیاسی و پاره کردن برجام و تحریم اقتصادی و... دستور داد تا قهرمان ملی ایران را که مهمان رسمی دولت عراق بود، به شکل تروریستی از پشت سر و نه از روبه‌رو به شهادت برسانند و با افتخار آن را اعلام می‌کنند اما فکر می‌کردند که فقط یک انتقام می گیریم در حالی که حمله به پایگاه های آمریکا در عین الاسد و اربیل شروع یک انقلاب بود. 

وی با بیان اینکه ملت ایران با شهادت حاج قاسم سلیمانی به دنبال نقطه آغاز می گشت، تا به دنبال آن، راه بیافتد و آمریکا را از منطقه خارج کند، گفت: شهادت قاسم سلیمانی مبدا یک انقلاب بزرگ خواهد بود تا آمریکا را از منطقه خارج خواهد کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تاکید بر اینکه یک انقلاب بزرگ در راه است، خاطر نشان کرد: حمله به عین الاسد تنها یک حمله نیست بلکه روند مقابله با آمریکا از عین الاسد آغاز شده و تا اخراج آمریکا ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تا آمریکا از منطقه بیرون نرود اقتصاد ما درست نمی شود، افزود: مسئله فقط سوریه و عراق و لبنان نیست، بلکه مسئله جدی در اخراج آمریکایی ها، اقتصاد ایران است و ما انتقام سخت را با اخراج تک تک آمریکایی ها از منطقه می‌گیریم. 30 سال وقت کشور را گرفتند و مانع رشد اقتصاد ایران در خارج از مرزها شدند که علت آن حضور استعمارگرانه آمریکا در منطقه است.

رضایی، اضافه کرد: تا قبل از شهادت قاسم سلیمانی چه غوغایی را در عراق علیه ایران راه انداختند، به طوری که کامیون های صادراتی ما مورد حمله قرار می گرفت و این زیر سر آمریکاست. آمریکامانع پیشرفت کشورهای اسلامی است و این دلیلی برای آغاز انقلاب علیه آمریکا است.

وی با بیان اینکه در 23 بهمن سال گذشته مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب را ابلاغ کردند که این گام مواجه با مسائل بزرگی بود گفت: گام دوم انقلاب مکمل گام اول انقلاب است، همانطور که موشک نقطه زن ساختیم، می توانستیم اقتصاد ایران را رشد داده و نقطه زن کنیم.  

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از اینکه در اوج مواجهه ایران با آمریکا، در داخل هنوز ندای مذاکره با آمریکا بلند شده و این یک مسئله ساده نیست، تصریح کرد: تا خروج آخرین سرباز آمریکا از مقابله ‌دست برنخواهیم داشت و در تبریز و در این سرزمین مقدس اعلام می‌کنم که مردم ایران تا آخرین قطره خونشان پشتیبان ولایت بوده و او را تنها نمی‌گذارند.
 
ش
کد مطلب: 410583