تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۷
 

هنرمند تونسی اجرای مشترک با هنرمند اسرائیلی را در حمایت از فلسطین رد کرد

Share/Save/Bookmark
هنرمند تونسی اجرای مشترک با هنرمند اسرائیلی را در حمایت از فلسطین رد کرد
 
لطفی بوشناق، از هنرمندان تونس در حمایت از آرمان فلسطین و محکومیت معامله قرن آمریکا، پیشنهاد مالی اغواکننده در ازای اجرای مشترک با هنرمندان صهیونیست را رد کرده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:یکی از هنرمندان تونس در حمایت از آرمان فلسطین، پیشنها مالی به ارزش ۴۰۰ هزار دلار را رد کرد.
لطفی بوشناق که به اجراهای هنری در حمایت از فلسطین، مردم و انقلاب‌های عربی معروف است، در گفت‌وگو با رادیو تونس گفت که اجرای موسیقی در فلسطین اشغالی و همچنین اجرای مشترک موسیقی با هنرمند صهیونیست را رد کرده است؛ اجرایی که به گفته او، ۴۰۰ هزار دلار بابت آن قرار بود به او پرداخت شود.
او گفت که مسئله و آرمان فلسطین، آرمان و اصول لا یتغیر او نیز هست. بوشناق در این گفت‌وگو با حمایت از این آرمان گفته است: «من به ایده مرگ معتقدم، نه به دلیل ترس از آن، ولی همواره به این فکر می‌کنم که تاریخ چه خواهد نوشت. تو رهگذری بیش نیستی، ولی مواضع تو است که باقی می‌ماند و تاریخ را نمی‌توان با پول خرید».
لطفی بوشناق متولد سال ۱۹۵۲ در تونس و از هنرمندان ملتزم بوده و در کشورهای عربی و شمال آفریقا به اجراهای خوب و حمایت از آرمان فلسطین معروف است. او با طرح صلح تحمیلی آمریکا در مورد فلسطین معروف به معامله قرن مخالفت کرده و سرودهایی با عناوین «چی خواهی کرد»، «زنگ‌های بازگشت [به فلسطین]» و «مقاومت کن ای فلسطینی» را در کارنامه هنری خود دارد.
ش
کد مطلب: 410590