تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۵
 

شهادت حاج قاسم باعث انسجام و وحدت بیشتر مسلمانان شد

Share/Save/Bookmark
فعال محور مقاومت نیجریه ای تأکید کرد:پیام شهادت حاج قاسم سلیمانی،22 بهمن و معامله قرن یکی بوده و آن این است که مقاومت، تنها راه پیروزی است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «ابراهیم عبدالله» از فعالان محور مقاومت در نیجریه در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب پیرامون پیامدهای شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در منطقه اظهار داشت: شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس باعث شد که مسلمانان جهان اسلام بیشتر از گذشته حول یک محور جمع شوند و شناخت بیشتری نسبت به دستاوردهای این مجاهد بزرگ در کشور های اسلامی از جمله عراق، سوریه، و... به‌ دست بیاورند.

وی افزود: با شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس، همه مردم جهان متوجه رشادت های آنها در سطح بین المللی شدند، چرا که عملکرد این دو شهید بزرگوار در گسترش وحدت و انسجام جهان اسلام مثال زدنی بود؛ استکبار جهانی باید بداند که با به شهادت رساندن این دو فرمانده بزرگ، مرتکب اشتباه بزرگی شده است و مسلمانان بیشتر از گذشته متحد شده‌اند.

فعال محور مقاومت در نیجریه ادامه داد:حاج قاسم سلیمانی شخصیتی بی نظیر بود که پرچم مقاومت را بین مظلومان جهان حفظ و تقویت کرد، ما فقدان این شهید مدافع حقوق مظلومان جهان اسلام را به همه مسلمانان و مستضعفان جهان تسلیت می‌گوییم.

وی تصریح کرد:مقام معظم رهبری شهید حاج قاسم سلیمانی را به عنوان مالک اشتر زمانه خود خطاب می‌کرد و می دانید که این لفظ خیلی تصاویر را برای ما مسجل کرد و بر سر زبان ها آورد، خصوصا برای کسانی که این مجاهد کبیر را نمی شناختند؛ شهادت سردار سلیمانی باعث شد که جهان بداند فعالیت های شهید قاسم سلیمانی چقدر ارزشمند بوده است؛ انشاءالله در نیجریه هم بر طبق سخنان رهبران شیعه هزاران سلیمانی متولد خواهد شد و انتقام خون این شهیدان را خواهیم گرفت.

مسئول طرح و برنامه ریزی شبکه جهانی ولایت در بخشی از این گفتگو پیرامون طرح معامله قرن گفت:معامله قرن همانطور که رهبر انقلاب فرمودند، مرده به دنیا آمده است؛ بر اساس این طرح فلسطینی ها باید بیشتر سرزمینشان را به اسرائیل واگذار کنند و حق بازگشت را ندارند، حال آنکه حق مسلم فلسطینی ها است که در سرزمین های خود باقی بمانند.

وی با بیان اینکه بر اساس فرمایشات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، دفاع از مظلومین و مسلمین وظیفه همه ما اعم از شیعه و سنی است، گفت:ما هم به نوبه خود در نیجریه برای مردم مسلمان فلسطین خون داده ایم و تا آزادی کامل این کشور به راه خود ادامه می دهیم.

ابراهیم عبدالله تصریح کرد:در دهه اخیر و  بعد از اتفاقات سوریه لبنان و یمن و عراق، همه متوجه شدند جز مقاومت و پیروی از راه امام خمینی رضوان الله تعالی علیه راه دیگری برای مقابله با دشمن وجود ندارد؛ آشکارا می بینیم که جنبش اسلامی نیجریه به رهبری شیخ زکزاکی تحت تاثیر انقلاب اسلامی بوده است؛ ایشان می گوید: پیروزی انقلاب اسلامی ایران به ما امید بخشید؛ ما در گذشته فکر نمی کردیم بتوانیم پیروز شویم، اما پیروزی انقلاب اسلامی ایران باعث شد که ما راهمان را ادامه دهیم.

وی با بیان این مطلب افزود:بعد از پیروزی انقلاب اسلامی راه امام خمینی(ره) توسط یاران ایشان در کل جهان ادامه یافت و به همین دلیل است که استکبار جهانی در هراس و ترس است؛ زیرا به قول خودشان تشیع خمینی اگر در جهان فراگیر شود، مقابله با زورگویی و مبارزه با ظالمین و مقاومت گسترش خواهد یافت و استکبار و ایادی آنان نابودی خود را به چشم می بینند. 

این فعال نیجریه ای اظهار کرد:شیخ زکزاکی در نیجریه در یک سخنرانی گفت، ما فقط و فقط یک رهبر داشتیم آن هم امام خمینی(ره) بودند و بعد از ایشان خلف صالحشان آیت الله خامنه ای حفظه الله هستند که راهشان همان راه و چراغ حرکت ماست.

ابراهیم عبدالله خاطرنشان کرد: مسلمانان روز به روز آگاه تر شدند و امروز این آگاهی فراگیرتر شده است و دیگر زور ظالمان در کشورهای اسلامی جایی نخواهد داشت.

وی در پایان تأکید کرد:پیام شهادت حاج قاسم،22 بهمن و معامله قرن یکی بوده و آن این است که  "مقاومت تنها راه پیروزی" است.


ش
کد مطلب: 410597