تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۳
۱
 

وزارت علوم مدرک یک منتخب مجلس را تایید نکرد

Share/Save/Bookmark
وزارت علوم مدرک یک منتخب مجلس را تایید نکرد
 
سخنگوی شورای نگهبان گفت: وزارت علوم مدرک تحصیلی سینا کمالخانی منتخب تفرش در مجلس یازدهم را تایید نکرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: وزارت علوم مدرک تحصیلی سینا کمالخانی منتخب تفرش در مجلس یازدهم شورای اسلامی را تایید نکرد.

وی افزود:‌ مدرک تحصیلی منتخب تفرش تایید نشود، انتخابات آن حوزه ابطال می شود.

سخنگوی شورای نگهبان درباره موضوعات مطرح شده درباره مدرک تحصیلی سینا کمالخانی منتخب حوزه تفرش در مجلس یازدهم، گفت: آنچه که ما در پرونده از ایشان داشتیم و بررسی کردیم، گواهی تحصیلی بود که مشکلی در ابتدای امر نداشت و در بررسی صلاحیت هم، چون هیچ مسئله ای در این زمینه نبود، موضوع مورد تایید واقع شد.

وی افزود: اما اخیرا با توجه به موضوعات مطرح شده، موضوع را جویا شده و یک نامه ای از یک موسسه در یکی از استان ها دریافت کردیم که طی این نامه، اعلام شده که از این فرد با چنین مشخصاتی که مدعی شده که در مقطع کارشناسی ارشد علوم اجتماعی در این موسسه تحصیل کرده، سوابقی وجود ندارد و وی در این موسسه تحصیل نکرده است.

*مدرک تحصیلی منتخب تفرش تایید نشود، انتخابات آن حوزه ابطال می شود
سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: ما موضوع را از وزارت علوم به عنوان مرجع اعلام نظر در این باره جویا شدیم که وزارت علوم امروزطی نامه ای اعلام کرد که مدرک تحصیلی منتخب تفرش در مقطع کارشناسی ارشد از آن موسسه، فاقد مجوز از شورای گسترش آموزش عالی است و مدرک ایشان را تایید نکرد.

کدخدایی ادامه داد: ما با خود فرد (سینا کمالخانی) تماس گرفتیم، ایشان مدعی هستند که مدرک من معتبر است و ما درخواست کردیم که اگر اسناد دیگری دارند، ارائه دهند و ما این هفته موضوع را در جلسه چهارشنبه شورای نگهبان مطرح کرده و تصمیم خواهیم گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که اگر شبهات مطرح شده درباره مدرک تحصیلی منتخب تفرش تایید شود، تکلیف چیست، تاکید کرد: اگر مدرک تحصیلی وی مورد تایید قرار نگیرد، ما انتخابات را در تفرش ابطال کرده و انتخابات میان دوره ای برگزار خواهیم کرد.

م
کد مطلب: 412216
مرجع : جهان
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۲-۰۹ ۰۵:۵۰:۰۴
سلام خدمت نمایندگان محترم شورای نگهبان گلایه من ازدانشگاه جامع علمی کاربردی است وقتی نظارتی روی دانشگاه جامع علمی کاربردی نمیشود همینست من دردانشگاه علمی کاربردی یک گچساران درس خوندام هرکارمندی مدرک میخواست بدون اینکه بره روی کلاس نمره میگرفت واگر استادی نمره نمیداد اخراج میشد متسفانه چندین بار از این دانشگاه شکایت شد که هیچگونه نظارتی نمیشه خودتون موقع کلاسهای دانشگاه بروید وببینید