تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۳
 

خطرناکترین هسته داعش در دیالی متلاشی شد

Share/Save/Bookmark
خطرناکترین هسته داعش در دیالی متلاشی شد
 
یک مسئول ارشد الحشد الشعبی در عراق از متلاشی‌شدن خطرناکترین هسته گروه تروریستی داعش در منطقه حوض حمرین در استان دیالی این کشور خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:صادق الحسینی از مسئولان ارشد الحشد الشعبی در عراق به سایت المعلومه گفت: تلاش اطلاعاتی الحشد الشعبی موفق شد عملیات ویژه‌ای  را برای متلاشی کردن یکی از خطرناکترین هسته‌های خفته داعش در منطقه حوض حمرین در 59کیلومتری شمال شرق شهر بعقوبه اجرا و سه نفر را بازداشت کند.
وی افزود: این سه نفر در جنایت‌های تروریستی زیادی دست داشتند و بازداشت آنها بعد از نفوذ به این شبکه و شناسایی اعضای آن صورت گرفت.
نیروهای الحشد الشعبی در طول ماه‌های اخیر توانستند شماری از شبکه‌های تروریستی داعش را بعد از نفوذ به آنها متلاشی کنند. این امر بعد از شناسایی هویت سران مهم این گروه صورت گرفت.

انهدام مقرهای داعش در صلاح‌الدین
نیروهای الحشد الشعبی عراق همچنین توانستند تعدادی از مقرهای گروه تروریستی داعش در محدوده فرماندهی عملیات صلاح‌الدین را شناسایی و منهدم کنند.
نیروهای تیپ ششم الحشد الشعبی و هسته اطلاعات صلاح‌الدین این عملیات ویژه را در روستای السلام و البوهراط انجام دادند.
مسدودشدن گذرگاه‌های نفوذ داعش در شمال غربی کرکوک
نیروهای الحشد الشعبی و پلیس فدرال عراق نیز توانستند گذرگاههای نفوذ عناصر داعش در شمال شرقی استان کرکوک را مسدود کنند.
نیروهای تیپ 15 و نیروهای بسیج محور شمال در الحشد الشعبی با مشارکت پلیس فدرال با مسدود کردن این گذرگاهها، جلوی حملات تروریستی را گرفتند. تروریست‌ها از این گذرگاهها برای حمله به منطقه الدبس و ناحیه ملا عبدالله و اطراف آن استفاده می‌کردند.
در این عملیات گسترده، تعدادی از مقرهای داعش در مناطق یادشده شناسایی شد.


ح
کد مطلب: 412704
مرجع : خبرگزاری خبرگزاری تسنیم