تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۳
 

مرگ قاضی منصوری خودکشی نبوده است

Share/Save/Bookmark
مرگ قاضی منصوری خودکشی نبوده است
 
‌دادستانی بخارست نتیجه نهایی کالبدشکافی ‎غلامرضا منصوری را اعلام کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: یک رسانه رومانیایی مدعی شده دادستان‌ها در این کشور گفته‌اند کالبد شکافی جسد «غلامرضا منصوری»، قاضی ایرانی نشان می‌دهد که مرگ او با خشونت اتفاق افتاده است.

پایگاه «https://www.stiripesurse.ro/» گزارش داده دادستان‌های دادگاه بخارست ادعا کرده‌اند کالبدشکافی جسد نشان می‌دهد مرگ غلامرضا منصوری احتمالاً بر اثر برخورد صفحه‌ سخت اتفاق افتاده است. 

رسانه‌ها چند روز پیش گزارش دادند جسد «غلامرضا منصوری» قاضی فراری ایران در رومانی پیدا شده و این موضوع به صورت رسمی تایید شده است.

رسانه رومانیایی نوشته در بیانیه دفتر دادستانی که سه‌شنبه صادر شده آمده که برای مشخص شدن شرایط منتهی به مرگ غلامرضا منصوری چندین اقدام اعم از تحقیقات از محل حادثه، جمع‌آوری ادله فیزیکی و صدور دستور کالبد شکافی انجام شده است.

سردار «هادی شیرزاد» رئیس پلیس بین الملل ناجا چند روز پیش اعلام کرده بود که بر اساس اعلام قوه قضائیه مبنی بر تحت تعقیب بودن منصوری، پلیس بین الملل ناجا  بلافاصله، برای فرد مذکور اعلان «قرمز» صادر و  این اعلان بین المللی، در اختیار سایر کشورها قرار گرفت.

وی افزود: «این فرد، طی چند روز گذشته در «بخارست» پایتخت رومانی شناسایی و  پیرو مکاتبات ما با پلیس محلی بخارست و اینترپل رومانی، پلیس این کشور بر اساس مستندات و مدارک ارسالی، این فرد را دستگیر کرد.»

روایت متفاوت رسانه آمریکایی
یک رسانه آمریکایی ساعتی بعدتر‌ روایت متفاوتی از بیانیه دفتر دادستانی رومانی درباره نحوه مرگ «غلامرضا منصوری»، قاضی فراری ایرانی ارائه کرد. 

بخش انگلیسی «رادیو فردا» نوشته دادستان‌های رومانیایی روز سه‌شنبه اعلام کرده‌اند کالبدشکافی انجام‌شده روی بدن قاضی فراری ایرانی نشان می‌دهد ایشان احتمالاً از ارتفاع در هتل محل اقامتش در بخارست جانش را از دست داده است. 

طبق گزارش رادیو فردا از این بیانیه، آقای منصوری در اثر برخورد به سطح سخت بعد از سقوط از بلندی دچار جراحت‌های شدید شده‌اند و امکان احیای قلبی-ریوی برای ایشان وجود نداشته است. 

در این گزارش ادعا شده کارکنان هتل هم صدای برخورد چیزی به سطح زمین را شنیده‌اند. 

قاضی مسئول این پرونده اجازه بررسی نوارهای ویدئویی ضبط‌شده از دوربین‌های نصب‌شده در هتل را صادر و از پرسنل هتل بازجویی کرده است. 

 منابع نزدیک به تحقیقات بر روی این پرونده به رادیوآزاد اروپا گفته‌اند که چند سند به زبان فارسی، چندین گوشی همراه و کارت بانکی از چمدان آقای منصوری کشف شده است. پلیس در حال انجام آزمایش‌های سم‌شناسی روی خون فرد متوفی است. 

رادیو فردا نوشته پلیس احتمال قتل را رد نکرده اما احتمال خودکشی هنوز فرضیه اصلی درباره مرگ قاضی منصوری به شمار می‌رود.

ش
کد مطلب: 413454