تاریخ انتشار : شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۱
 

شناسایی دست‌های پنهان ‌ورود قاچاق کالا به ایران‌/ درگیری ‌با اشرار مسلح و کشف ۳ تن مواد مخدر‌

Share/Save/Bookmark
شناسایی دست‌های پنهان ‌ورود قاچاق کالا به ایران‌/ درگیری ‌با اشرار مسلح و کشف ۳ تن مواد مخدر‌
 
فرمانده مرزبانی ناجا از برخورد مرزبانی با قاچاق کالا از مرزها خبر داد و گفت: اطلاعات مرزبانی در زمینه شناسایی دست‌های پنهان و پشت پرده قاچاق کالا به نتایج خوبی رسیده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:
سردار احمدعلی گودرزی  با اشاره به اقدامات مرزبانی در ممانعت از ورود مواد مخدر از مرزهای شرقی کشور اظهار داشت: یکی از راهبردهای نظام جمهوری اسلامی، نجات و احیای یک فرد را معادل نجات انسانیت و بشریت می‌داند.
وی با بیان اینکه بر اساس اعلام سازمان ملل، 90 درصد از تریاک دنیا را جمهوری اسلامی ایران کشف می‌کند، افزود: ناجا در مسیر مبارزه با مواد مخدر 3800 شهید و 12 هزار جانباز و مصدوم و مجروح تقدیم کرده‌ایم.
فرماندهی مرزبانی ناجا، با اشاره به اینکه 46 درصد مرفین دنیا را نظام مقدس جمهوری اسلامی کشف و ضبط می‌کند، گفت: 26 درصد از هروئین دنیا را هم ایران کشف می‌کند.
وی تاکید کرد: این همه اقدامات در حالی صورت می‌گیرد که ایران سازنده و تنها کشور در مسیر ترانزیت مواد مخدر نیست بلکه کشورهای دیگر هم در معبر ترانزیت مواد مخدر هستند اما ایران 90 درصد تریاک دنیا را کشف و ضبط می‌کند و این نشان از همت بالای ایران و مرزبانان در مبارزه با مواد افیونی است.

سردار گودرزی، با اشاره به اینکه در 24 ساعت گذشته بیش از 3 تن و 200 کیلوگرم مواد مخدر در استان سیستان و بلوچستان توسط مرزبانان کشف شده است، افزود: این مواد در درگیری و مصاف با اشرار مسلح که دست پرورده استکبار است، به دست آوردیم.
وی مواد مخدر را ابزار استکبار برای فتنه‌انگیزی و از بین جوانان ایران دانست، ابراز داشت: وارد کردن مواد مخدر به کشور به مثابه یک اقدام تروریستی است و ما با این اقدام به شدت برخورد می‌کنیم.
فرماندهی مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه در زمینه انسداد مرزهای شرقی و سایر نقاط کشور اقدامات خوبی انجام داده است، خاطر نشان کرد: ستاد کل نیروهای مسلح هم در زمینه هوشمندسازی مرزبانی و حفاظت از مرزها کمک خوبی انجام داده و مجلس شورای اسلامی هم به این نتیجه رسید که عقب‌ماندگی در مرزها داریم و باید اعتبارات لازم به مرزها اختصاص یابد تا این عقب افتادگی‌ها جبران شود.
وی مرزها را مانند ناموس یک کشور دانست و گفت: باید مرزهای کشور با ساز و کار به روز تر محافظت شود.
سردار گودرزی از برخورد مرزبانی با قاچاق کالا از مرزها خبر داد و ابراز داشت: اطلاعات مرزبانی در زمینه شناسایی دست‌های پنهان و پشت پرده قاچاق کالا به نتایج خوبی رسیده و این دست‌ها را قطع می‌کنیم تا کشور به جهش واقعی تولید برسد و مرزها در برابر قاچاق حفاظت شود.

ح
کد مطلب: 413530
مرجع : خبرگزاری خبرگزاری تسنیم