تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۱
۱
 

متن سوال از روحانی طی ۵ محور منتشر شد

Share/Save/Bookmark
متن سوال از روحانی طی ۵ محور منتشر شد
 
متن سوال از رئیس جمهور در محورهای علت نابسامانی بازار ارز، خودرو و مسکن منتشر شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح سوال را رئیس‌جمهور تدوین کرده‌اند که قرار است این طرح امروز یکشنبه(15 تیر) جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شود.

طبق اصول 210 و 211 آیین نامه داخلی مجلس، هرگاه 75 تن از نمایندگان طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کنند، سؤال از رئیس جمهور به جریان می‌افتد؛ تاکنون بیش از 100 تن از نمایندگان مجلس این طرح را امضا نموده‌اند.
متن طرح سوال از رئیس‌جمهور به شرح زیر است:
هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و احترام
با عنایت به مفاد اصل 88 قانون اساسی و با استناد به مواد 210 و 211 قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بدینوسیله سوالات اینجانبان در 5 محور ذیل از آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور محترم برای طی فرایند رسیدگی، ارجاع به کمیسیون تخصصی و ارائه پاسخ در صحن علنی مجلس در اولین فرصت ممکن تقدیم می‌گردد.
1- چرا و به چه دلیل قیمت ارزهای خارجی به سرعت در حال افزایش و ارزش پول ملی در حال کاهش است؟
2- علت از هم گسیختگی اوضاع بازار مسکن و خودرو و تورم عجیب و غریب چند صد درصدی بازار مسکن چیست و چرا دولت طی 7 سال گذشته هیچ اقدام جدی برای تامین مسکن مردم و کنترل قیمت و کیفیت خودرو انجام نداده است؟
3- در کجای برجام اشتباه استراتژیک مرتکب شدید که آمریکا بدون کوچکترین هزینه از این توافق خارج و اروپا هم با پررویی تمام همچنان خواستار اجرای کامل برجام از سوی ایران است، بدون آنکه خود به تعهداتش عمل نماید حتی در عملیاتی کردن طرح حقیرانه اینستکس!
4- قرار شد دولت بخاطر مشکلات ناشی از بیماری کرونا، به واحدهای تولیدی و بخش‌های آسیب دیده وام اعطا کرده و کمک نماید. اما صدای اعتراض همه بخش‌ها بلند است. دولت در این زمینه چه کاری کرده و چقدر کمک کرده است؟
5- از فروردین 97 که قیمت دلار دولتی 4200 تومان اعلام شد، تا امروز چند میلیارد دلار به این قیمت عرضه شده است. به چه کسانی داده شده و سرنوشت این دلارها چه شده است و چه تاثیری بر کنترل تورم داشته است؟

م
کد مطلب: 413662
مرجع : تسنیم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۴-۱۵ ۱۲:۰۳:۴۱
درودبرنماینده خلخال فقط بپرسید چراقیمت یخچال ازپرایدبیشتراست اصلا کارشما درچرخه مدیریت کجاست چرانمی بینی یک گازپیک نیک بریک جعبه به اسم یخچال شده 40میلیون