تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۳۴
 

طرح توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی به‌زودی در مجلس

Share/Save/Bookmark
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره آخرین وضعیت طرح توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی گفت: این طرح امضاهای زیادی دارد و به زودی از سوی هیات‌رئیسه اعلام وصول خواهد شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:عباس مقتدایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس درباره آخرین وضعیت مصوبه این کمیسیون در خصوص توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی اظهار داشت: این طرح به صورت فوریت‌دار تنظیم شده که براساس آن اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد ضمن اینکه دولت هم ملزم به توقف اجرای داوطلبانه آن است. 
وی افزود: این طرح در پاسخ به زیاده‌طلبی‌های اروپا و آمریکا تهیه شده که نمایندگان زیادی آن را امضا کرده‌اند.
مقتدایی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون طرح مذکور در حال طی کردن مراحل اداری در هیأت رئیسه مجلس است که به زودی از سوی آنان اعلام وصول خواهد شد. 
وی درباره اعلام نظر مرکز پژوهش‌های مجلس در خصوص توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی خاطرنشان کرد: این مرکز به عنوان پشتیبانی‌کننده مسائل مهم کشور، نظرات تخصصی و کارشناسی‌اش را به نمایندگان مجلس ارائه کرده و خوشبختانه مفاد و نکاتی را که مورد نظر نمایندگان بوده است توسط کارشناسان مرکز پژوهش‌ها به منظور تقویت نظر کارشناسی مرتبط با این طرح دریافت شده است، ضمن اینکه هر جا نیاز به دیدگاه‌های تخصصی این مرکز باشد، از نظرات کارشناسان آن استفاده خواهیم کرد.
ش 
کد مطلب: 413792