تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۸
 

ماجرای ماسک های بازیافتی از شایعه تا واقعیت

Share/Save/Bookmark
ماجرای ماسک های بازیافتی از شایعه تا واقعیت
 
پخش فیلمی در فضای مجازی موجب شد تا شایعاتی مبنی بر توزیع ماسک های بازیافتی بین مردم بیشتر شود از این رو به صحت و سقم این موضوع دراین گزارش پرداخته ایم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: صبح امروز تصاویری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر این که  چند نفر مشغول جمع آوری و بسته بندی ماسک بودند. همزمانی انتشار شایعه جمع‌آوری ماسک‌های استفاده‌شده از میانه زباله‌ها و فروش مجدد آن‌ها پس از شستن و اتو کردن از سوی سودجویان  باعث شد ضریب باورپذیری این تصاویر بالا برود.
با تحقیقات فراوان مشخص شد این مکان مربوط به انبار یک کارگاه تولیدی ماسک بوده  که در منطقه ۱۴ شهر تهران خیابان پیروزی محله مقداد  واقع شده است که عید فطر بر اثر گودبرداری غیر حرفه‌ای ساختمان مجاور که در حال تخریب برای ساخت بوده به طور کامل ویران شده است.
تولید کننده ماسک ها نیز از پیمانکار شکایت و درخواست پرداخت خسارت می‌کند که کارشناس می‌گوید برای برآورد خسارت نیاز به وجود ماسک‌های مدفون شده در آوار است به همین خاطر چند هفته پیش به سراغ ماسک‌های زیرخاک می‌روند و در حال جمع‌آوری شمارش و بسته بندی آن‌ها بودند که همسایه‌های ساختمان از آن‌ها تصویر برداری می‌کنند. و به شایعه به وجود آمده در فضای مجازی دامن زدند.


ح
کد مطلب: 413887
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان