تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۳۱
 

روحانی طوری حرف میزند که انگار قرار است رئیس جمهور شود

Share/Save/Bookmark
روحانی طوری حرف میزند که انگار قرار است رئیس جمهور شود
 
آقای رئیس جمهور به‌نوعی سخن می‌گوید که تصور می‌شود قرار است رئیس جمهور شود، آقای روحانی باید علیه گران‌فروشی که اتفاقاً بخشی از دولت است اقدام کند، مگر کسی مانع است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اظهارات اخیر حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور مبنی بر اینکه شرکت‌های دولتی حق ندارند به‌بهانه‌های مختلف قیمت جنس را اضافه کنند و آن را گران‌تر بفروشند، گفت: گلایه اخیر آقای روحانی رئیس جمهور درباره گران‌فروشی کالا توسط شرکت‌های دولتی شنیدنی بود. آقای روحانی رئیس دولت هستند و اگر اراده و عزم جدی برای مقابله با گران‌فروشی دارد، اقدام کند.

وی ادامه داد: آقای رئیس جمهور به‌نوعی سخن می‌گوید که تصور می‌شود قرار است رئیس جمهور شود، آقای روحانی باید علیه گران‌فروشی که اتفاقاً بخشی از دولت است اقدام کند، مگر کسی مانع است؟

عضو هیئت رئیسه مجلس، اضافه کرد: سازمان تعزیرات، شورای رقابت، وزارت صمت و غیره همه در اختیار دولت است، آیا رئیس جمهور می‌خواهد جراحی کند، یا آنکه شرکای دولت اجازه نخواهند داد؟ آقای روحانی خودشان مخاطب بایدها هستند. امروز برای دولت زنگ انشا تمام شده است و زنگ حساب رسیده است.

گفتنی است، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور هفته گذشته در جلسه هیئت دولت گفت: اگر تمام دستگاه‌های اجرایی کشور نظارت دقیقی بر صادرات و واردات انجام دهند، قیمت ارز و اجناس متعادل خواهد بود. البته نسبت به قیمت اجناس، شرکت‌هایی که دولتی هستند حق ندارند به‌بهانه‌های مختلف قیمت جنس را اضافه کنند و آن را گران‌تر بفروشند و اگر قیمت جنسی در سال نسبت به سال قبل دو یا سه برابر شود به هیچ عنوان قابل قبول نیست. تمام قیمت اجناس را در اختیار ستاد تنظیم بازار قرار دادیم تا قیمت‌ها را کنترل کند و بر مبنای قیمتی که این ستاد تنظیم و ابلاغ می‌کند همه موظف به اجرا هستند. نباید بگذاریم به‌خاطر بوروکراسی و قوانین و مقررات گذشته، مردم در این شرایط حساس کنونی تحت فشار قرار بگیرند.
ش
کد مطلب: 414135