تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۵
 
در گفتگو با دبیر کانون هم اندیشی استان مرکزی مطرح شد؛

پس از تشکیل مجلس انقلابی، حالا نوبت تشکیل دولت انقلابی است/اصلاح طلبان به دنبال تهییج افکار عمومی هستند

Share/Save/Bookmark
پس از تشکیل مجلس انقلابی، حالا نوبت تشکیل دولت انقلابی است/اصلاح طلبان  به دنبال تهییج افکار عمومی هستند
 
اصلاح طلبان در انتخابات سال آینده با خرج کردن بودجه چند صد میلیاردی به دنبال تهییج افکار عمومی و جنگ روانی هستند و تهییج افکار عمومی با شعار های عوام پسند انجام خواهد شد در واقع شعارهای این جریان از وعده و وعید های فرهنگی به سوی وعده و وعیدهای اقتصادی و معیشت تغییر پیدا خواهد نمود لذا اگر کاندیدای قوی نداشته باشیم ممکن است دوباره دولت دست اینها بیفتد
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به همت ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی قم، کانون های هم اندیشی این ستاد فرهنگی در30 مرکز استان و 220 شهرستان کشور شکل گرفته است، پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی در نظر دارد  سلسله گفت و گوهایی را با دبیران این کانون ها منتشر نماید، آنچه می خوانید گفتگو با دبیر کانون هم اندیشی استان مرکزی است؛

لطفا خودتان را معرفی نمایید و بفرمایید که در شهر خود به چه فعالیت هایی مشغول هستید؟
بسم الله الرحمن الرحیم
آغاز ماه ذی الحجه را به تمام شیعیان جهان تبریک می گویم.
من دکتر ابوالفضل فخرالاسلام هستم  در طول چهل سال گذشته همواره در خدمت انقلاب در حوزه های فرهنگی و پرورشی مشغول به فعالیت هستم، در دهه ی اخیر هم علاوه بر چاپ هفته نامه های «شمس» و  «آفتاب مرکزی»، انتشارات کتاب را  نیز در استان استان مرکزی به عهده دارم ، دبیر کانون هم اندیشی ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی در استان مرکزی هستم، عضو هیات رئیسه مجمع بسیجیان استان هستم و علاوه بر آن در زمینه نوشتن و مباحث تحقیقی و پژوهشی برای خبرگزاری ها و صدا و سیما مشغول فعالیت هستم.

سوال:در مورد هفته نامه هایی که اشاره کردید توضیح اجمالی بدید.

زمانی که فضای فرهنگی در دولت اصلاحات به شدت بر علیه نیروهای انقلابی بود و تفکر اصلاح طلبی و غربگرایی حاکم بود هفته نامه ی «شمس» را در استان مرکزی راه انداختیم .
ازهمان اولین شماره در پیشانی این هفته نامه  نوشتیم که قصد داریم نشریه ای در راستای اهداف جامعه ی ولایی منتشر نماییم و این شعار را روی دست گرفتیم و فضا را در سطح استان به سمت آرمان های نظام اسلامی، مبارزه با آمریکا، مبارزه با ظلم و ستم و دفاع از مردم و دفاع ازمنویات مقام معظم رهبری سوق دادیم و از سوی دیگر به چالش کشیدن دیدگاه های اصلاح طلبان تجدید نظر خواه و غربگرایان را  آغاز کردیم که تاثیرات بسیار مثبتی در سطح استان داشت و امید را به نیرو های انقلابی برگرداند، برخی افراد در آن فضای سنگین تبلیغاتی دوران اصلاحات فکر میکردند که این جریان در کشور حاکم شده است اما به یکباره دیدیم که در سال 84  فضایی پیش آمد که نیروهای انقلابی دوباره برگشتند وسال قبلش هم مجلس هفتم با دیدگاهی انقلابی شکل گرفت،استان مرکزی هم همیشه در  این زمینه وحوزه های دیگر پیشتاز بوده ،ما همیشه سعی مان بر  روشنگری و اطلاع رسانی دقیق و تنویر افکار عمومی و  تبیین دیدگاه های حضرت امام و مقام معظم رهبری بوده و موفق شدیم در زمینه ها فعالیت های خوبی نیز انجام دهیم، سرمقاله ها و مقالات این هفته نامه و پخش رایگان آن در نماز جمعه در طول سال های گذشته  توانسته بر نیروهای انقلابی و مردم استان تاثیرگذار باشد، زمانی هم دولت نهم و دهم روی کار آمدخط مشی ما در جهت تقویت دولت انقلابی بود و از آن روزی هم که انحراف در دولت دهم آغاز شدبدون تعارف در زمینه تفکر انحرافی مشائی افشاگری نمودیم.
 در دولت یازدهم هم مخصوصا در موضوع انتخابات سال 92 دو تا نشریه ی «شمس» و «آفتاب مرکزی» در استان مرکزی شرایط انتخابات را در این استان به سمتی پیش برد که آقای رئیسی در استان مرکزی نسبت به آقای روحانی پیشتاز شد و رای خوبی را در این استان  آورد.

در شرایط برجام هم هماهنگ با ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی و نیروهای انقلابی خیلی منطقی و دقیق و مستدل وبر اساس اطلاعاتی که در دست داشتیم برجام را نقد کردیم که منجر به عدم اعتماد مردم به آمریکا و افزایش بصیرت در مردم شد.
در شرایط فعلی هم که در شرایط کرونایی و درسال  آخر دولت روحانی هستیم تمام تلاش ما این است که وضعیت را امیدوارانه نشان بدهیم و نگاه مردم را به تشکیل دولتی انقلابی در آینده سوق دهیم وهمین باعث شده مردم استان در انتظار انتخابات آینده باشند به جهت اینکه برای مردم تبیین نموده ایم که علت تمام مشکلات در کشور بی برنامگی های دولت است و بی تدبیری دولت باعث این حاکم شدن شرایط فعلی شده است. نتیجه اش هم این است که ما در انتخابات اخیر مجلس جزء نیروهای ائتلاف شورای انقلاب اسلامی استان قرار گرفتیم  علیرغم شیطنت برخی جریان ها توانستیم   بدون شانتاژ و  بدون اینکه به کسی پول بدهیم یا به کسی شام بدهیم با 46 هزار رای پاک از رقیب جلو بزنیم.
این موارد نشان می دهد ترویج افکار ما و برنامه های ما و ستاد فجر فرهنگی انقلاب اسلامی و روزنامه ها و فعالیت های انجام شده در بسیج، سپاه، نیروهای انقلاب و شوراها موثر واقع شده اند که 46 هزار نفر اعتماد می کنند و به  فردی رای میدهند که با حداقل امکانات وارد صحنه ی انتخابات شده است.

سوال: در زمینه  تبلیغ وتبیین بیانیه ی گام دوم چه فعالیت هایی را در دست اقدام دارید؟
گام دوم نقشه ی راه، چشم اندازی روشن و افق بسیار شفاف برای آینده کشور است که حضرت آقا علیرغم سم پاشی ها و نا امیدی هایی که در مردم توسط غربی ها ایجاد شده این افق روشن را حضرت آقا به صورت گام دوم و بیانیه گام دوم مطرح کردند. این بیانیه نشان گر این  است که این انقلاب ادامه خواهد داشت و انشالله همانطور که حضرت امام پیش بینی کرده اند پرچم انقلاب به دست حضرت ولی عصر (عج) داده خواهد شد این مهم ترین نکته ی بیانیه ی گام دوم است. یکی دیگر از اهداف این بیانیه «ناامیدکردن دشمن» است ، دشمن مدعی بود که نظام ایران کریسمس 2019 را نخواهد دید اما رهبری با بیانیه ی گام دوم تمام نقشه ی راه را بیان می نمایند و تبیین می کنند که این انقلاب ادامه دارد، ما  ازسال گذشته تقریبا یک یا دو ماه بعد از صدور بیانیه از اوایل سال 98  بر طبق برنامه ریزی صورت گرفته با ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی اساتیدی را دعوت نمودیم تا در دانشگاه، آموزش وپرورش  و در مساجد  به تبیین  این بیانیه بپردازند.عمده ترین برنامه ریزی در صدا و سیما بود که در سال گذشته در 52 جلسه در شب های یکشنبه با حضور کارشناسان خبره این بیانیه تبیین شد که در این 14 یا 15 عدد از برنامه های پخش شده در 14 یا 15 تا از آن خود بنده به تبیین ابعاد گوناگون این بیانیه پرداختم .
دوستان دیگر ازسپاه ،حوزه و آموزش و پرورش  نیز دعوت کردیم و اینها در طول این برنامه های تلوزیونی در شبهای یکشنبه به صورت تقریبا 45 دقیقه تا 1 ساعت به تبیین بیانیه گام دوم پرداختند. البته امسال این برنامه به دلیل شرایط کرونایی دیر کلید زده شد و حدودا از رحلت امام به بعد 6 برنامه ضبط شد که بعضی از آنها نیز پخش گردید.

سوال: بازخورد این برنامه به چه صورتی بوده است؟
 صدا و سیما بررسی کرده و بازخوردش را بسیار مثبت می داند. صداو سیما اگر میزان بیننده برنامه ای را زیر 50 درصد بداندآن را ادامه نمی دهد و مخصوصا برای بیانیه گام دوم، اگر چه برنامه های رسمی شان هم ابلاغ شده است که باید باشد ولی داشتن مخاطب بالای برای این برنامه باعث شد که همچنان به ضبط و تبیین بیانیه گام دوم مشغول باشند.

سوال: در بیانیه به جوانگرایی تاکید زیادی شده است نظر شما در مورد آن چیست؟
گاهی به نظر من از این جمله برداشت های اشتباهی می شود. نگرش حضرت آقا بربحث جوانان با توجه به شناختی که از افکار و اندیشه  هاو نظرات حضرت امام و حضرت آقا داریم  بیانگر این است منظور ایشان از جوان گرایی استفاده از جوانان چابک،با نشاط،فعال و مسولیت پذیر است چون همه این کلمات در بیانیه گام دوم وجود دارد ایشان می فرمایند جوان هایی که این صفات و نشانه ها را دارند خودرابرای پذیرفتن مسئولیت های سنگین آماده کنند . حضرت آقا در جایی می فرمایند  منظور من از جوانگرایی اینست که فرد مسئول شتابان و بدون خستگی دنبال کار برود حال می خواهد سنش چهل باشد ،پنجاه باشد یا کمتر یا بیش تر حضرت آقا هم تبیینی اخیرا داشتند فرمودند و تاکید کردند که منظورم این نیست که جوان سی و چند ساله رئیس جمهور شود.
 حالا این اشتباه است نظر خود من این  است که ما در امور اجرایی از دهیار و بخشدار گرفته تا فرماندار و استاندار می توانیم از یک جوان فعال و با نشاط حتی سی و چند ساله که پیگیر کار مردم  و خستگی ناپذیر مثل جوانان دوران جنگ تحمیلی باشد ،استفاده کنیم ولی  در حوزه مجلس و خبرگان و تصمیم گیرهای استراتژیک در این جا عمدتا آدم های کارکشته ای لازم است که در کنارشان جوان هایی برای کسب تجربه باشند اگر این اتفاق بیفتد و ان شاالله یک ترکیبی از جوان ها و میان سالها دولت بعد را تشکیل بدهند به طور قطع این سستی ها و کم کاری ها  و بی تدبیری و خستگی دولت فعلی اتفاق نمی افتد.
 
سوال: در انتهای راه دولت هستیم انتقادات اساسی وارد بردولت در این هفت سال چیست؟
حضرت آقا حدود 14 سال است که شعارهای سال را در حوزه اقتصاد انتخاب می کنند چون می دانند دشمنان در حوزه نظامی قطعا نمی توانند کاری کنند و در حوزه ی فرهنگی هم به لطف خدا و الطاف ائمه و معصومین شرایط به سمتی رفت که علیرغم اینکه بحث های فرهنگی عجیب و غریبی به پا کردند حضرت آقا در همین گام دوم می فرمایند  که  دشمنان در الین زمینه نیز نتیجه نگرفتند چون معنویت مردم افزایش پیدا کرده و نشانه ی آن هم همین حضور میلیونی در اربعین و عاشورا و اعتکاف ها و مراسم ها و هم چنین افزایش سهم سادات و سهم امام است  اما آنچیزی که  مردم را اذیت  می کند برنامه ریزی درازمدت دشمن در حوزه ی اقتصاد است . متاسفانه این دولت برای اصلاح امور و با وعده صد روزه اصلاح معیشت مردم و با شعار کلید به میدان آمد اما هیچ کاری نتوانست انجام دهد و علت عمده اش هم استفاده از افراد پیر،فرتوت و خسته در کابینه وزرا و دیگر ارکان دولت بود.
علت عمده  دیگر بروز شرایط فعلی نگاه دولتی ها به بیرون کشور و غرب بود بر همین اساس 6 سال کشور معطل برجام ماند و آخر هم خودشان برگشتند بر اساس پیش بینی هایی که ما کرده بودیم خودشان گفتند نتیجه اش هیچ بود .
از بُعد اقتصادی نیز در بیانیه گام دوم حضرت آقا چند راهکار در حوزه ی اقتصاد را با عنوان «اقتصاد پیشران» نام می برند. از جمله مسکن. این دولت آمد در حوزه ی مسکن و اقعا کاری نکرد و عملا مسکن را تعطیل کرد و مدتی که 6 سال وزیر آخوندی بود و هنگامی که می خواست برود می گفت افتخارم این است که یک خانه هم نساختم و حتی مسکن مهر را مزخرف خواند . این باعث شد با توجه به این که مسکن اقتصاد پیشران هست و باعث تاثیر گذاری در همه ی ابعاد اقتصاد استريال بر اساس نظر کارشناسان فعال بودن حوزه مسکن باعث فعالیت 500 شغل در جامعه میشود و نشاط و امیدواری در جامعه ایجاد می کند متاسفانه  دولت  روحانی مسکن را تعطیل کرد.
 بحث دیگر این است که نفوذی های دولت روحانی  راه های دور زدن تحریم را در مذاکرات برجام لو دادند و همین امر باعث مضیقه های ارزی برای کشور شده داریم و ارز آوری را برای کشور بسیار محدود کرده و باعث تنگناهای اقتصادی شده است.
بحث بعدی که این دولت داشته و متاسفانه خیلی مرموزانه پیش رفت بحث نرمالیزاسیون ایران بود اصلا این دولت آمده بود که کشور را نسبت به غرب نرمال کند و به همین خاطر بحث مذاکره را مطرح کرد بحث مذاکره امام حسین ع با عمر سعد را مطرح کرد بحث های اینکه اسلام رحمانی چنین است و چنان است، این نشان می دهد که دولت آمده بود که کل کشور را به سمت غربگرایی ببرد که به لطف خدا و هوشمندی رهبری در این زمینه موفق نشدند. سیاست غلط بعدی این است که اینها از مردم فاصله گرفتند و مثل شاه پهلوی آرام آرام خود را شبیه خدایگانی دانستند که بر مردم سروری دارند، کوچ آقای روحانی به کاخ سعد آباد،زندگی در کاخ و از آن طرف لو رفتن استخرهای آنچنانی ،ویلاهای چند هزار متری در لواسان و زندگی اشرافی در خانواده های وزرا و آقازاده ها با عث فاصله گرفتن آنها از مردم شد در نتیجه دولت روحانی پشتوانه مردمی خود را از دست داد.
البته  عمده دلیل اصلی خیلی از این برنامه ریزی های غلط دولت در ایجاد گرانی های عجیب و غریب، هرج و مرج قیمتها، ایجاد شرایط التهاب آور برای مردم و ایجاد مشکلات برای کارگران عصبانی کردن مردم است همه برای این است که مردم با شورش نظام را وادار به سازش با امریکا کنند و الحمدلله الان در شرایط فعلی حضرت آقا اخطارهای لازم را دادند و جناب آقای رئیسی هم هفته ی گذشته اخطار لازم را به مدیران دادند که ما حواسمان هست که باید شرایط کشور اصلاح شود.

سوال: اصلاح طلبان بحث عبور از روحانی را مطرح می کنند و می خواهند جلوه دهند آقای روحانی اصلاح طلب نبوده است وسیاست های ما را اجرا نکرد.به نظر شما  این حربه جواب می دهد یا روحانی و اصلاح طلبان به همراه یکدیگر وجه خود را در جامعه ازدست دادند؟
 
این مسائل را به صورت روشن در هفته نامه کار کردیم کار اینها شبیه افرادی است که دزدی می کنند و سپس ای وای دزد ای وای دزد می کنند ایننها آمدند در طول این 7 سال هم در رای آوری با هم  شریک بودند و هم در غارتگری در بیت المال شریک بودند و  بردن کشور به سمت سازش با آمریکا شریک بودندو هم در افزایش این تحریم ها شریک بودند همه اصلاح طلبان همواره در کنار دولت بوده اندو برای اینکه تمام قد از روحانی حمایت کردند  بهره های زیادی هم بردند، از دهیار  گرفته تا استاندار و وزیرهمه  از اصلاح طلبان بودند این رفتار فعلی اصلاح طلبان در واقع فرار به جلو است و به خاطر این است که اینها در انتخابات مجلس متوجه شدند که مردم از اصلاح طلبان و عملکرد دولت خسته شده اند و همین باعث شد که از مجموع 278 نماینده منتخب بیش از 250 نفر آن از نیروهای انقلابی اصولگرا باشند، این 250 منتخب انقلابی اصلاح طلبان را ترساند. در واقع تمام تبلیغات فعلی اصلاح طلبان و فرار رو به جلوی انها و  قبول نکردن مسولیت عذر خواهی نکردن از مردم همه به خاطر نگرانی شان از انتخابات سال آینده است. اینها خیلی تلاش کردند که ایران را به این جا برسانند افکار عمومی کشور با غرب و آمریکا و تفکر صهیونیستی هماهنگ شود ولی حالا که موفق نشدند نگران هستند که کل مجلس و کل دولت از دستشان برود و قوه ی قضائیه هم که با انتصاب آقای رئیسی قطعا انقلابی عمل میکند اینها می خواستند کشور را دو دستی تقدیم آمریکا کنند و هماهنگ با غرب یک جمهوری اسلامی ظاهری و سوری داشته باشیم اما دچار شکست سنگین شده اند و به مرحله استیصال رسیده اند و اکنون فریاد استیصال شان بلند شده است این  جملاتی که شما فرمودید فریاد شکسته شدن استخوان های غربگرایان در ایران استاست و من مطمئنم  اصلاح طلبان در انتخابات سال آینده با خرج کردن بودجه چند صد میلیاردی به دنبال تهییج افکار عمومی و جنگ روانی است و تهییج افکار عمومی با شعار های عوام پسند انجام خواهد شد در واقع شعارهای این جریان از وعده و وعید های فرهنگی به سوی وعده و وعیدهای اقتصادی و معیشت  تغییر پیدا خواهد نمود لذا  اگر کاندیدای قوی نداشته باشیم ممکن است دوباره دولت دست اینها بیفتد ولی انشالله امیدوارم که  فضلای قم و نیروهای انقلابی به نتیجه ای برسند که دولت اسلامی و انقلابی مثل مجلس انقلابی تشکیل شود. الان جریان مقابل روی جهانگیری ،ظریف،سورنا ستاری، سید حسن خمینی و احتمالا دکتر نمکی برنامه ریزی دارند. ولی در جریان انقلابی هم  آقایان فتاح،بذر پاش ،زاکانی ، قالیباف، رئیسی و  جلیلی وجود دارند که باید بر روی یکی از اینها کار شود و با وحدت بر روی یک نفر و تبلبغات خوب یکی از این افراد به مردم معرفی شود.

م
کد مطلب: 414171