تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۹
 

حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به مناطق مرزی لبنان با فلسطین اشغالی

Share/Save/Bookmark
حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به مناطق مرزی لبنان با فلسطین اشغالی
 
منابع خبری از تیراندازی و حملات توپخانه ای سنگین رژیم صهیونیستی به مناطق مرزی لبنان با فلسطین اشغالی خبر دادند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:شبکه الجزیره قطر از قول منابع صهیونیستی از  تیراندازی در مزارع اشغالی شبعا خبر داد.
بر اساس این گزارش ، ارتش صهیونیستی اطراف «رویسات العلم» در منطقه اشغالی کفر شوبا را هدف حملات توپخانه‌ای قرار داد.
شبکه خبری المیادین نیز در این باره به نقل از  منابع امنیتی صهیویستی از وقوع یک حادثه  امنیتی مرزی خبر داد و اعلام کرد این حادثه در حال بررسی است.
المنار لبنان همچنین از قول سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که گزارش های اولیه از وقوع یک حادثه امنیتی در منطقه مزارع شبعا حکایت دارد.
خبرنگار المیادین در فلسطین اشغالی گزارش داد که مقاومت یک خودروی زرهی رژیم صهیونیستی را با موشک کورنت هدف قرار داده است . صحت این خبر از سوی منابع رسمی تایید نشده است.
پایگاه صهیونیستی یسرائیل هیوم مدعی شد که عناصری از حزب الله لبنان موشک کورنت را به سمت یک دستگاه تانک مرکاوای اسرائیلی شلیک کردند و آن را هدف قرار دادند.
شبکه خبری المیادین از قول شاهدان عینی گزارش داد که ارتش رژیم اشغالگر به طور گسترده مناطق کفرشوبا، الهباریه و اطراف مزارع اشغالی شبعا را گلوله باران کردند. 
رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند که یک گروه وابسته به نیروهای مقاومت لبنان قصد ورود به فلسطین اشغالی را داشته‌اند.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در اولین واکنش به درگیری‌های مرزی گفت که حادثه امنیتی امروز موضوع ساده‌ای نیست.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اعلام اینکه «اوضاع در مرزهای شمالی را زیر نظر دارد» طبق معمول حزب الله را  مسوول حملات از خاک لبنان به سمت اراضی اشغالی دانست.
در پی این درگیری نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به حال آماده باش کامل در آمدند و نتانیاهو رایزنی‌های امنیتی خود را در این باره آغاز کرده است.
الجزیره گزارش داد که نتانیاهو و گانتس برای پیگیری تحولات امنیتی به مقر وزارت جنگ رفتند.
در همین ارتباط «حسان دیاب» نخست وزیر لبنان نیز نشست های خود را قطع کرد و برای پیگیری تحولات مرزی رایزنی های سیاسی خود را آغاز کرد.
خبرنگار المنار لبنان از پرواز گسترده جنگنده‌های صهیونیستی بر فراز منطقه مزارع شبعا خبر داد و گزارش داد که این جنگنده‌ها دیوار صوتی را در این مناطق شکستند.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با اشاره به درگیری مرزی ادعا کرد که گروهی از حزب الله در نقطه مرزی هدف تیراندازی قرار گرفت و در نقشه آنان برای اجرای اقدام نظامی اختلال ایجاد شد.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در عین حال با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که  با توجه به رخدادهای امنیتی همچنان روزهای «پیچیده و متشنجی» را پیش رو داریم.
این سخنگو با اعلام اینکه «از وضعیت افراد حزب الله اطلاعی در دست نیست» ادعا کرد که  هیچ یک از نیروهای اسرائیلی در این درگیری مجروح نشده است. شبکه 13 رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داد که هیچ اطلاعات موثق و مستندی در دست نیست که نشان دهد که هیچ نظامی اسرائیلی در این حمله آسیبی ندیده باشند.
المیاین هم  گزارش داد برخلاف ادعا صهیونیست‌ها هیچ از نیروهای مقاومت در این درگیری شهید نشده‌اند.
خبرنگار المیادین از بازگشت آرامش به تمامی روستاهای مرزی در جنوب لبنان خبر داد . شبکه 12 تلویزیون اسرائیل به نقل از جبهه داخلی این رژیم گزارش داد که محدودیت‌های رفت و آمد پایان یافته و راهها برای عبور و مرور باز شده است.
در همین ارتباط خبرنگار المنار لبنان گزارش داد بعد از یک ساعت حملات توپخانه ای رژیم صهیونیستی، آرامش به اطراف منطقه مزارع شبعا  بازگشته است. خبرنگار الجزیره هم گزارش داد که  رژیم صهیونیستی به گلوله باران مناطق اطراف بلندی‌های کفرشوبا و مزارع اشغالی شبعا پایان داده است.
ش
کد مطلب: 414176