تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۴
 

پهلوگیری ‌۲۸۷ ‌‌شناور بالای یک هزار تن در بنادر غرب هرمزگان / تخلیه و بارگیری ۲ هزار و ۶۹۲ "TEU‌" کانتینر‌ ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ -

Share/Save/Bookmark
پهلوگیری ‌۲۸۷ ‌‌شناور بالای یک هزار تن در بنادر غرب هرمزگان / تخلیه و بارگیری ۲ هزار و ۶۹۲ "TEU‌" کانتینر‌      ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ -
 
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از جابجایی ۱.۵ میلیون تن انواع کالا و افزایش چشمگیر ۳۹ درصدی صادرات غیرنفتی و همچنین رشد چشمگیر ۴۲۸ درصدی عملیات کانتینری در ۴ ماهه ‌امسال ۹۹ در بنادر غرب هرمزگان خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی، قاسم عسکری‌نسب اظهار داشت: در دوره زمانی 4 ماهه سال 99، در مجموع یک میلیون و 459 هزار و 721 تن انواع کالا در بندرلنگه و بنادر وابسته به آن تخلیه و بارگیری شد که از این میزان، 691 هزار و 590 تن که رشد 13 درصدی را نشان می دهد مربوط به کالاهای غیر نفتی و 768 هزار و 131 تن دیگر به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان را 353 هزار و 788 تن اعلام کرد و افزود: عمده این محموله‌های صادراتی شامل میوه و تره بار، خشکبار، مواد معدنی و مصالح ساختمانی بوده که در این بخش از عملیات، افزایش 39 درصدی را شاهد بودیم و همچنین 291 هزار و 758 تن از این نوع محموله‌های تجاری، به صورت رویه کابوتاژ(کران بری) جابه‌جا شدند که این میزان نیز نمایانگر رشد 32 درصدی در مقایسه با سال گذشته می‌باشد.
عسکری نسب اضافه کرد: طی 4 ماه نخست سال جاری، بیش از 17 هزار تن کالای غیر نفتی وارد بنادر غرب هرمزگان شد که رقم آن در هم‌سنجی با سال گذشته، 17 درصد کاهش داشته است.
این مقام مسئول افزود: حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام در بندرلنگه به رقم 89 هزار و 328 تن رسید که رشد 3 درصدی در این زمینه به ثبت رسید.
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه تصریح کرد: طی 4 ماه سال جاری، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی(که عمده آن محموله خودرو بوده است) به 27 هزار و 121 تن رسید که از این میزان، 13 هزار و 16 دستگاه خودروی ترانزیتی در بنادر غرب هرمزگان جابجا شد.
این مقام مسئول همچنین از رشد 428 درصدی عملیات جابه‌جایی کالاهای کانتنیری در بندر لنگه خبر داد و گفت: طی این مدت، تخلیه و بارگیری 2 هزار و 692 TEU کانتینر پر در این بندر به انجام رسید.
عسکری نسب تعداد شناورهای ورودی به بنادر غرب هرمزگان را 2 هزار و 302 فروند اعلام کرد و افزود: ازمجموع شناورهای پهلو گرفته در بنادر غرب هرمزگان، 287 فروند شناور بالای هزار تن و 4 هزار و 309 فروند شناور زیر هزار تن است.ح
کد مطلب: 414323
مرجع : خبرگزاری خبرگزاری تسنیم