تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۰
 

همکاری های نفتی ایران و ونزوئلا با وجود تحریم های آمریکا

Share/Save/Bookmark
همکاری های نفتی ایران و ونزوئلا با وجود تحریم های آمریکا
 
بلومبرگ نوشت یک نفتکش بزرگ با پرچم ایران در حال بارگیری نفت خام ونزوئلا در بندر خوزه این کشور است تا به آسیا صادر شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش بلومبرگ، ایران پس از نقض تحریم‌های آمریکا و ارسال اولین محموله نفت خود به ونزوئلا، حالا از همان کشتی برای کمک به این کشور آمریکای لاتین جهت صادرات نفت خام استفاده می‌کند.
 نفتکش بزرگ «هانی» با پرچم ایران که آن را با نام «هورس» هم می شناسند، در حال بارگیری نفت خام «مری» ونزوئلا در بندر خوزه این کشور است. ارسال این محموله نفتی در شرایطی که اکثر شرکت های کشتیرانی و تاجران نفت از ترس تحریم های آمریکا تجارت با این کشور را کنار گذاشته اند، نقطه امیدی برای صنعت نفت ویران‌شده ونزوئلا است.
 این نفتکش به تازگی دو میلیون بشکه میعانات گازی ایران را به ونزوئلا تحویل داده است. آمریکا در ماه اوت مانع رسیدن 1.116 میلیون بشکه بنزین به ونزوئلا شد، بنابراین این نفتکش ماهواره خود را در راه رسیدن به این کشور آمریکای جنوبی خاموش می‌کند. گزارشات حاکی از آن است که نفتکش هانی محموله خود را در ونزوئلا تخلیه کرده ولی علائم ردیابی کشتی‌ها نشان می دهد هنوز در ساحل دبی قرار دارد.

 پس از تحریم شدن 6 نفتکش و مالکان آنها توسط آمریکا به خاطر انتقال نفت خام ونزوئلا، این کشور که دارای بزرگترین ذخایر نفتی دنیاست، برای پیدا کردن نفتکشهایی که خطر تحریم‌های آمریکا را به جان بخرند، مشکل دارد.
 انتظار می‌رود نفتی که در حال حاضر در نفتکش هانی بارگیری می‌شود در آسیا، اصلی ترین مقصد نفت خام ونزوئلا، فروخته شود.
 تهران علاوه بر عرضه میعانات گازی، مواد غذایی و 1.5 میلیون بشکه نفت هم به ونزوئلا ارسال کرده است.

م
کد مطلب: 415238
مرجع : تسنیم