تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۶
 

روایت سردار حاجی‌زاده از مخالفت رهبرمعظم انقلاب با خرید موشک از کشورهای شرقی

Share/Save/Bookmark
روایت سردار حاجی‌زاده از مخالفت رهبرمعظم انقلاب با خرید موشک از کشورهای شرقی
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: بارها درخواست دادیم تا تجهیزات موشکی خریداری کنیم اما رهبری مخالفت کردند؛ اگر آن روز آن خرید را انجام داده بودیم، امروز در این جایگاه قرار نداشتیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه صبح امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی توانمندی‌های راهبردی این نیرو تحت عنوان "پارک ملی هوافضا"، اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس با هدایت امام(ره) فهمیدیم که باید قوی باشیم و بدون خوداتکایی نمی‌توانیم بر دشمنان فائق آییم.
وی افزود: این روند در دوران مقام معظم رهبری هم ادامه پیدا کرد؛ البته شرینی‌های فریبنده‌ای هم وجود داشت که می‌توانست مسیر ما را عوض کند؛ در دوره فروپاشی شوروی پیشنهادات خوبی برای خرید موشک از کشورهای جداشده از شوروی داشتیم. موشک اسکاد دو و نیم میلیون دلاری را می‌خواستند به ما صدهزار دلار بدهند یا سکوی پرتاب سه‌میلیون دلاری را با قیمت بسیاری ناچیزی حاضر بودند به ما بفروشند.
سردار حاجی زاده ادامه داد: ما بارها درخواست می‌دادیم که از این تجهیزات خریداری کنیم، اما مقام معظم رهبری با این خواسته ما مخالفت کردند، شاید ما چندین‌بار گردش کار کردیم و ایشان مخالفت کردند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه "آن روزها تحقیقات موشکی ما در آستانه به نتیجه رسیدن بود"، اظهار داشت: اگر آن روز آن خرید را انجام داده بودیم، امروز در این جایی که در موشکی هستیم، قرار نداشتیم.
وی با اظهار "هزاران سؤال از ما مطرح است که این دستاوردها چگونه به دست آمده است" در تشریح چرایی برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های نیروی هوافضا تصریح کرد: تصمیم گرفتیم پارک ملی هوافضا را ایجاد کنیم که از طراحی و ساخت تا چیدمان آن هم توسط جوانان و نخبگان ما در مجموعه پردیس فناوری شهید مقدم صورت گرفته است.
سردار حاجی‌زاده ادامه داد: به‌دنبال این هستیم که به بخش نخبگانی جامعه، روش رسیدن به این توانمندی‌ها را منتقل کنیم. با این الگوی ایجاد شده بنا داریم در جلسات چهره به چهره با دعوت و قبول درخواست مجموعه‌های دانشگاهی در آنها باورمندی ایجاد کنیم.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان تأکید کرد: ان‌شاءالله روزی شاهد باشیم این توانمندی که به‌وجود آمده در سایر بخش‌ها هم نفوذ پیدا کند.

م
کد مطلب: 415298
مرجع : تسنیم