تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۸
 

خارطوم: برای عادی سازی روابط با اسرائیل تحت فشار زیادی قرار داریم

Share/Save/Bookmark
خارطوم: برای عادی سازی روابط با اسرائیل تحت فشار زیادی قرار داریم
 
وزیر اطلاع رسانی سودان اعلام کرد که این کشور برای عادی سازی روابط خارطوم و تل آویو، در معرض فشارهای زیادی قرار دارد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «فیصل محمد صالح» وزیر اطلاع رسانی سودان در گفت‌وگوی کوتاه با شبکه «الجزیره مباشر» فاش کرد که کشورش در معرض فشار زیادی (از جانب آمریکا) برای برقراری روابط کامل با اسرائیل قرار دارد.

وزیر اطلاع رسانی سودان با اشاره به توافق این کشور با واشنگتن برای خروج خارطوم از فهرست کشورهای حامی تروریست آمریکا تصریح کرد: خارطوم در ازای سودی که از حذف نام‌ سودان از فهرست تروریسم آمریکا نصیب آن خواهد شد، چیز ارزشمندی به آمریکا ارائه نکرده است.
فیصل محمد صالح افزود: همه احتمالات درباره تحویل عمر البشیر (رئیس جمهور سابق سودان) به دادگاه کیفری بین المللی وجود دارد.
شبکه اسرائیلی «آی 24» نیز اخیرا به نقل از یکی از منابع نزدیک به دولت سودان گزارش داده که در پی ضرب الاجل 24 ساعته آمریکا به سودان برای عادی‌سازی روابط خود با اسرائیل، این کشور آفریقایی تصمیم گرفته تا روند عادی‌سازی روابط را آغاز کند.
دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در تلاش است تا با تطمیع خارطوم به خارج کردن نامش از لیست کشورهای حامی تروریسم و دریافت کمک‌های مالی از کشورهای حوزه خلیج فارس سودان را برای عادی‌سازی با دشمن صهیونیستی تحت فشار قرار دهد.

م
کد مطلب: 415554
مرجع : تسنیم