تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۹
 

اعتصاب غذای یک نماینده مجلس!/ آیا حل مشکلات باید اینگونه باشد؟

Share/Save/Bookmark
اعتصاب غذای یک نماینده مجلس!/ آیا حل مشکلات باید اینگونه باشد؟
 
یک نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که در دفتر خود دست به تحصن و اعتصاب غذا می‌زند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مصطفی رضاحسینی قطب‌آبادی، نماینده شهربابک در مجلس شورای اسلامی از تریبون مجلس اعلام کرد که در دفتر خود دست به تحصن و اعتصاب غذا می‌زند. او روز یک‌شنبه و در پایان نطق میان دستور خود که بیان مشکلات شهربابک بود، اعلام کرد که تا وقتی مشکلات حوزه انتخابیه‌اش حل نشود، در دفتر خود در ساختمان مجلس تحصن و اعتصاب غذا خواهد کرد.

او در خلال نطق خود هم ضمن اشاره به گرانی‌ها، نیاز مردم و مشکلات اقتصادی گفت که «امروز با لباس بسیجی آمده‌ام تا بگویم مبارزه و جنگ تمام نشده و دیروز با دشمنان بیرونی و امروز با بدخواهان درونی و بیرونی که باعث گرانی‌های هدفمند شده‌اند. در حمایت از محتاجان به نان شب و گرفتاران و در اعتراض به عدم صداقت در گفتار برخی مسئولان، اعتصاب غذا خواهم کرد تا مردم بدانند در کنار آن‌ها هستیم و از مردم با مردم و برای مردم هستیم...»

اعتصاب غذا معمولاً شیوه زندانیان یا اسرایی است که برای هر اقدامی دست بسته هستند و قدرت و توانایی برخورد با مشکل را ندارند. مسئول حکومتی یا وکیل مردم در مجلس رأی آورده تا از طریق ساختار‌های قانونی و ابزار‌های اجرایی یا تقنینی که قانون در اختیار او قرار داده، بتواند مشکلات مردم را حل یا راه رسیدن به حل مشکل را تسهیل کند. وگرنه تحصن و اعتصاب غذا در اعتراض به مشکلات و عدم صداقت مسئولان که از هر شهروند معمولی و غیرمسئولی هم برمی‌آید و روشن هم نیست که چه گرهی از کار مردم باز خواهد کرد.

م
 
کد مطلب: 416082
مرجع : جوان