تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۸
 
فرمانده کل سپاه:

در دفاع از امنیت به جغرافیای خاصی محدود نمی شویم

Share/Save/Bookmark
در دفاع از امنیت به جغرافیای خاصی محدود نمی شویم
 
سردار سلامی: اگر کسانی بخواهند منافع این ملت و کشور بزرگ را تهدید کنند مطمئناً نقطه امنی در سیاره زمین نخواهند داشت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:سردار سرلشکر پاسدارحسین سلامی در مراسم الحاق اقیانوس پیمای شهید رودکی به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس افزود: خلیج فارس نقطه تلاقی مواجهه قدرت‌ها با یکدیگر و منطقه راهبردی اقتصاد جهانی است و جمهوری اسلامی ایران در تامین این پهنه دریایی تعیین کننده اقتصاد جهانی نقش ممتاز و منحصر به فرد خود را به خوبی ایفا کرده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این رخداد مهم را رقم زننده روزی فراموش ناشدنی و تاریخی برای این نیرو توصیف و تصریح کرد: اطمینان داریم آنچه امروز در نیروی قدرتمند و مستحکم دریایی سپاه اتفاق می‌افتد، امتداد نگاه عمیق و راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) است.

وی با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی منطق ایستادگی، مقاومت، دفاع اطمینان بخش و ثبات قدم را در مقابل دشمنان بزرگ ترسیم کرده اند، گفت: معظم له به ما آموخته اند که نقشه راه امنیت، اقتدار و استقلال کشور از مسیر قوی شدن عبور می‌کند؛ این منطق در جامعه ما جریان داشته و ایران اسلامی امروز نشانه و مظهر اراده شکست ناپذیر ملتی بزرگ برابر فشار‌هایی در مقیاس و گستره جهانی است.
سردار سلامی افزود: جهانیان مدیون نظام مقدس ما و دریادلان با اراده و بلند همت و سرافراز این سرزمین هستند که این گستره عظیم دریایی را تا به امروز امن کرده‌اند و این راه با اقتدار ادامه دارد.
فرمانده کل سپاه در ادامه با تاکید بر اینکه برای دفاع از امنیت و منافع حیاتی خود به جغرافیایی خاصی محدود نمی‌شویم، گفت: اگر کسانی بخواهند منافع این ملت و کشور بزرگ را تهدید کنند مطمئناً نقطه امنی در سیاره زمین نخواهند داشت.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه نیازمند این هستیم که ما به ازای هر اندیشه و تفکر دفاعی را روی زمین ایجاد کنیم، اظهار کرد: وقتی از نگاه و افق بلند دیدمان به دور دست صحبت می‌کنیم نیازمند آن هستیم که ابزار‌های متناسب با آن را هم داشته باشیم؛ بار‌ها اعلام کرده ایم راهبرد ما همواره دفاعی است.
خلیج فارس پیشانی محکم دفاعی ایران
راهبرد ما صلح و دوستی همراه با امنیت همگانی است/اقیانوس پیمای شهید رودکی به انواع سلاح‌ها تجهیز شده است.
دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه راهبرد ما صلح و دوستی همراه با امنیت همگانی است، گفت: دراین راهبرد امنیت در مقابل امنیت و تهدید در مقابل تهدید است. امنیت خریدنی نیست و صرفاً در سایه صلح و احترام متقابل به منافع یکدیگر حاصل خواهد شد.
وی از شهید رودکی به عنوان یکی از دریادلان سپاه که نقش مهمی در ارتقای توان شناوری داشت یاد کرد و گفت: امروز شاهدیم نام شهدای تاریخ ساز و جاودانه ما بر روی شناوری راهبردی گذاشته شده و دریا‌ها و اقیانوس‌ها را شکافته و پیش خواهد رفت.
فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر اینکه دفاع از کیان اسلام مرز نمی‌شناسد، گفت: به فرموده فرماندهی معظم کل قوا نیروی دریایی یک نیروی راهبردی است و مرز نمی‌شناسد؛ قوانین دریا‌ها این اجازه را به نیروی دریایی می‌دهد تا ۱۲ مایلی هر کشوری حضور پیدا کند؛ ما اعتقادمان این است که در کنار برادران عزیزمان در نیروی دریایی ارتش برای برقراری امنیت آب‌های فرادست یا فراتر از مرز‌ها در اقیانوس، سیادت دریایی داشته باشیم.
وی افزود: سیادت دریایی امروز حق ما و هر کشوری است. حضور و ماموریت‌های ما در فراساحل واقیانوس هند حق ما و تحقق آن به معنای سیادت دریایی است.
دریادار تنگسیری با بیان اینکه آموخته ایم برای ایجاد امنیت و قوی شدن باید روی پای خودمان بایستیم، گفت: ابتدا باید به خدا و سپس به خود متکی باشیم؛ ما از اندیشه، خلاقیت و ابتکار برای ساخت تجهیزات مدرن و پیشرفته در کنار معنویت استفاده کردیم. قوی شدن راه ما است و این مسیر نورانی را با قدرت ادامه خواهیم داد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه از اقیانوس پیمای شهید رودکی به عنوان شناوری که به انواع سلاح‌ها تجهیز شده است نام برد و گفت: این شناور سنگین پیام آور صلح و دوستی و برادری و امنیت است؛ قابل قبول نیست که کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های ما در دریا‌های آزاد مورد تهدید قرار گیرند یا اتفاقی برای امنیت آن‌ها بیفتد. تامین امنیت این کشتی‌ها به عهده ما است و با اقتدار آن را به انجام می‌رسانیم.


م
کد مطلب: 416148
مرجع : خبرکزاری صداو سیما