تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۸
۶
 
افق‌های جدید نظامی ایران

افتتاح اولین پایگاه نظامی سپاه در 20 کیلومتری خاک آمریکا +جزییات

Share/Save/Bookmark
افتتاح اولین پایگاه نظامی سپاه در 20 کیلومتری خاک آمریکا +جزییات
 
تاکنون ایران به علت داشتن موشک های دوربرد قدرتمند و دقیق و گروه های بزرگ همسو نظامی همانند حزب الله لبنان، حماس، الحشد شعبی عراق، انصارالله یمن و... به عنوان کشور صاحب دو دست بلند نظامی محسوب می‌شد
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مهدی جهان تیغی:نخستین ناو پشتیبانی و اطلاعاتی نیروی دریایی سپاه به نام «شهید رودکی» توانایی حمل و نقل پهبپاد، بالگرد، موشک، سامانه مخابراتی و دفاعی سه خرداد و قایق های تندرو را دارد.

اما این شناور فراساحلی افق‌های جدیدی برای ایران ونیروی دریایی سپاه گشوده است که قابل توجه است:

افق اول: تاکنون ایران به علت داشتن موشک های دوربرد قدرتمند و دقیق و  گروه های بزرگ همسو نظامی همانند حزب الله لبنان، حماس، الحشد شعبی عراق، انصارالله یمن و... به عنوان کشور صاحب دو دست بلند نظامی محسوب می‌شد. با ورود یک شناور فراساحلی با قابلیت حمل تجهیزات مختلف جنگی پیشرفته به نیروهای دریایی سپاه، عملا دست بلند سوم نظامی ایران نیز در حال شکل گیری است و می توان آن را یک اتفاق راهبردی بزرگ نظامی برای ایران دانست.

افق دوم: ایران در ساخت شناور و ناوچه های نظامی تجربه جالبی کسب کرده است. اما ورود ایران به تغییر کشتی های تجاری غول پیکر به کشی های جنگی، عملا ایران را در مسیر نزدیک شدن به دستیابی به ناوهای بزرگ با قابلیت پشتیبانی و جنگی قرار داده است. مسیر مهمی که قد نیروی دریایی ایران را به یکباره در فراتر از منطقه به طرز قابل توجهی افزایش خواهد داد.

افق سوم: سوار شدن سامانه دفاعی سوم خرداد روی ناو اخیر سپاه، یعنی ایران می تواند وسعت وسیعی از دریاها را به مراکز دفاع از خاک خود تبدیل کند. به معنای دیگر ایران کیلومترها دورتر از مرزهای رسمی خود خواهد توانست سپهر دفاعی در برابر هر نوعی شی پرنده از پهباد و هواپیما تا موشک ایجاد کند.

افق چهارم: رزم نزدیک با کشورهای دشمن که در دور دست ایران قرار دارند، افق سومی است که نیروی دریایی سپاه توانسته آن را بگشاید. تکثیر کیفی و کمی بیشتر ناوهای همانند ناو اخیر شهید رودکی، این امکان را به ایران خواهد داد که عملا تجهیزات سنگین و موثر نظامی و امنیتی را به نزدیکترین مرز دریایی کشور متخاصم در سراسر کره منتقل و وارد رزم نزدیک در دورست خود شود.

افق پنجم: تکثیر کمی و کیفی ناو شهید رودکی، نوید یک توانمندی خاص نظامی دیگر را نیز به مردم ایران می دهد. ناوهای مثل شهید رودکی، ابزار مهمی برای عملیات های آبی و خاکی خواهد بود. افزایش این ناوها پشتیبان بزرگی در زمان و شرایطی هستند که ایران بخواهد مناطق ساحلی یا جزایر یک کشور مهاجم را تسخیر کند و یا بخواهد از جزایر مورد تجاوز قرار گرفته خود در اولین فرصت دفاع دریایی و زمینی انجام بدهد. به نظر می رسد که باید برخی از مقامات کشورهای حوزه خلیج فارس زین پس در برخی اظهارات خود درباره توهمات تسخیر برخی از جزایر ایرانی تجدید نظر جدی داشته باشند.

افق ششم: ناو اقیانوس‌پیمای شهید رودکی به نیروی دریایی سپاه خود به مثابه یک پایگاه لجستیکی روی دریا عمل می‌کند. تکثیر کمی و کیفی این ناوها می تواند ایران را صاحب شهرهای بزرگ نظامی و اطلاعاتی دریایی بکند. طبق قانون بین المللی آب‌های آزاد، این ناوها – بخوانید شهرهای نظامی و اطلاعاتی- تا مرز 12 مایلی یعنی کمتر از بیست کیلومتر هر کشور منجمله آمریکا می‌تواند مستقر شود. به تعبییر ساده تر نیروی دریایی سپاه در واقع اولین پایگاه نظامی خود را در نزدیکترین نقطه نزدیک به کشورهای که به دشمنی با ملت ایران اصرار دارد، عملا افتتاح کرده و  البته پایگاه‌های بعدی نیز در راه هستند.


م
کد مطلب: 416634
 
غفاری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۹-۰۶ ۱۹:۴۷:۰۰
با سلام.ما تو ارتش ناو بندر خارک رو داریم.یه ناو نظامی.کشتی باری شهید رودکی با ارزش هست نه اینقدر که شما دارین حولش تبلیغ میکنید.
 
علی
Germany
۱۳۹۹-۰۹-۰۶ ۱۹:۴۹:۱۲
فان حزب الله هم الغالبون
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۹-۰۶ ۲۰:۳۷:۵۱
اگه میشد سپاه مسئول مبارزه با گرانفروشی بشه عالی بود در شرایط بحرانی همیشه نیروهای نظامی به کمک ملتها میشتابند پس این حرف عجیب نیست بفهمین
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۹-۰۶ ۲۰:۴۸:۵۰
درود بر دریادلان سپاه اسلام
 
بهروز معارفوند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۹-۰۶ ۲۱:۵۱:۵۱
خیلیخوب
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۹-۰۶ ۲۳:۳۵:۳۰
به خود می بالم که چنین توانایی ولایی داریم اگر اینک گرسنه هستیم آینده پا بر جایی داریم اگر آویز دولت بعضی مسئولان نباشند یا حق