تاریخ انتشار : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۰
 

وضعیت قرمز خشونت علیه زنان و کودکان در فرانسه و انگلیس

Share/Save/Bookmark
وضعیت قرمز خشونت علیه زنان و کودکان در فرانسه و انگلیس
 
خشونت علیه زنان و کودکان در دوران شیوع کرونا در اروپا به مرز هشدار رسیده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: اگرچه انتشار خبر کشف واکسن کرونا امیدها برای پایان دادن به بحران مرگبار بهداشتی جهانی را که تاکنون حدود ۲ میلیون نفر را در سراسر جهان قربانی کرده، زنده کرده است، اما چشم اندازی برای پایان اپیدمی خاموش خشونت علیه زنان و کودکان که در دوران شیوع کرونا، به مرز خطرناکی رسیده، وجود ندارد.

۲۵ نوامبر (۵ آذر) تا ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر)، هفته مبارزه با خشونت خانگی علیه زنان و کودکان نامگذاری شده است.

به گزارش پایگاه های «سازمان ملل، فرانس پرس و تایمز»، خشونت علیه زنان و کودکان در دوران شیوع کرونا در سراسر جهان، به مرز هشدار رسیده است.

سازمان ملل با اعلام هشدار در این مورد، به این واقعیت اشاره کرد که همزمان با تشدید ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به کرونا که رقم آنها از ۶۰ میلیون نفر گذشته، سایر قربانیان در سکوت به فراموشی رفته‌اند.

براساس اعلام سازمان ملل، از هر ۳ زن در سراسر جهان، یک زن مورد خشونت جسمی یا جنسی قرار می‌گیرد؛ در سال گذشته ۲۴۳ میلیون زن و دختر در سراسر جهان قربانی خشونت خانگی شدند؛ این روند با شیوع کرونا و پیامدهای ناشی از آن تشدید شده است.

از هر ۲ زن کشته شده در جهان در سال ۲۰۱۷، یک زن توسط همسر یا یکی از اعضا خانواده خود کشته شد.

بیش از یک سوم (۳۵ درصد) زنان و دختران خشونت فیزیکی یا جنسی را تجربه کرده‌اند.

زنان بزرگسال تقریبا نیمی (۴۹ درصد) از کل قربانیان قاچاق انسان را که در سطح جهانی شناسایی شده اند، تشکیل می‌دهند.

بحران خشونت خانگی در کشورهای اروپایی، در مرز تبدیل شدن به فاجعه قرار گرفته است؛ از هر ۱۰ زن در اتحادیه اروپا یکی گزارش می‌دهد که از ۱۵ سالگی آزار سایبری را تجربه کرده است.

براساس اعلام وزارت کشور فرانسه، شکایات مربوط به خشونت خانگی طی ۸ هفته قرنطینه کرونایی در ماه مارس و آوریل، ۳۶ درصد افزایش داشت.

«Women Safe»، سازمان فرانسوی فعال در زمینه خشونت خانگی اعلام کرد، تقاضا برای دریافت خدمات از این سازمان افزایش یافته است.

این سازمان تنها در ۷ ماه فعالیت خود در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۲۵۰ درصدی دریافت کنندگان کمک بوده است.

در زمان قرنطینه دوم فرانسه که اواخر ماه اکتبر آغاز شد نیز بحران خشونت خانگی در فرانسه روند رو به رشد داشت.

این موضوع به حدی جدی است که کارزارهای آنلاینی برای نجات قربانیان که با متعرضان در یک محیط محدود شده اند، به راه افتاده است.

فرانسه همچنین از نرخ بالای قتل زنان رنج می‌برد و منتقدان، دولت مکرون را به اهمال و بی توجهی متهم می‌کنند.

شیوع کرونا در انگلیس نیز بحران خشونت خانگی را دامن زده است.

م
کد مطلب: 416812
مرجع : میزان