تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۴
 
تکمیل پازل ترور شهید فخری زاده؛

ترور فیزیکی در آبسرد؛ ترور مجازی در اینستاگرام/ آیا مسئولان فضای مجازی این بار بیدار می شوند؟! +تصاویر

Share/Save/Bookmark
ترور فیزیکی در آبسرد؛ ترور مجازی در اینستاگرام/ آیا مسئولان فضای مجازی این بار بیدار می شوند؟! +تصاویر
 
عاملان ترور شهید فخری زاده در فضای حقیقی، با تروریست های دنیای مجازی در یک مسیر قدم بر می دارند و در نهایت به یک منبع می رسند، منتها یک گروه آشکارا و در کف خیابان فعالیت می کنند اما گروه دیگر پشت دنیای صفر و یک ها مخفی شده اند!
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: رضا صفری: همانگونه که پیش بینی می شد، بلافاصله پس  از ترور شهید محسن فخری زاده، دانشمند برجسته و ممتاز هسته ای و دفاعی کشور، پیوست رسانه ای آن توسط جنگ افزار مجازی آمریکایی – صهیونیستی اینستاگرام به اجرا در آمد و کاربران گزارش دادند که تصاویر و پست های مربوط به این شهید، توسط این پلتفرم حذف شده است و آنها نمی توانند این پست ها را به اشتراک بگذارند.
 
اما این موضوع اولین بار نیست و آخرین بار هم نخواهد بود. مثلاً در ماجرای ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نیز دقیقاً همین اتفاق افتاد. بر خلاف آنچه برخی افراد سطحی نگر تصور می کنند، سانسور و فیلترینگ و مهندسی پیام ها جزو ذاتیات این شبکه های اجتماعی است. در گذشته بارها شاهد بوده ایم که  اکانت های تأثیرگذار فعالین جبهه انقلاب توسط این جنگ افزارهای مجازی بسته شده است. 
 
البته غیر از این هم نمی توان از آنها انتظار داشت و اتفاقاً اگر غیر از این بود باید تعجب می کردیم.

اما تعجب از این است که چرا هنوز هم برخی گمان می کنند که ما با سرازیر کردن ده ها میلیون مردم عادی و گره زدن زندگی آنها به این پلتفرم ها، می توانیم انقلاب و مبانی آن را به دنیای غرب صادر کنیم و زمین بازی آنها را تسخیر کنیم؟!
 
بهتر است برخی از مسئولان فضای مجازی کشور به جای توییت بازی، فکری در مورد این موضوع بکنند که چگونه می توان از طریق دیپلماسی سایبری و همکاری با سایر کشورها و از طریق ائتلاف های سایبری، انحصار آمریکایی ها و صهیونیست ها را در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات شکست و پیام اسلام و انقلاب را به مردم دنیا رساند؟
 
 
 
متأسفانه کاملاً مشخص است که به دلیل پهن شدن سفره ای چرب و شیرین برای پلتفرم های معلوم الحال خارجی در سال های گذشته، حتی در داخل کشور نیز آنها هستند که تعیین می کنند چه پیامی باید بین دو ایرانی رد و بدل شود!

در این میان، با توجه به این شرایط، اتقاقاتی نظیر ترور شهید فخری زاده و ابعاد مربوط به آن، به خوبی برای همه مردم تبیین نمی شود. باید قبول کنیم که امروز بسیاری از مردم  به درست یا به غلط، در هر صورت فقط از طریق شبکه های اجتماعی از اخبار مطلع می شوند. در نظر بگیرید که در داخل خاک مجازی کشور، یک سانسور رسانه ای در مقیاس وسیع به دست بیگانگان صورت می گیرد تا مردم کشورمان از واقعیت ها خبر نداشته باشند!

 
مقام معظم رهبری سال گذشته پس از ترور شهید حاج قاسم سلیمانی جمله ای تاریخی بیان کردند: «آن جنتلمن‌های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند».

در اینجا هم به نوعی باید بگوییم که عاملان ترور شهید فخری زاده در فضای حقیقی، با تروریست های دنیای مجازی در یک مسیر قدم بر می دارند و در نهایت به یک منبع می رسند، منتها یک گروه آشکارا  و در کف خیابان فعالیت می کنند اما گروه دیگر پشت دنیای صفر و یک ها مخفی شده اند!

م
کد مطلب: 416900