تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۷
۱
 

گزینه‎‌های ایران در پاسخ به ترور شهید هسته‌‌ای کدام هستند؟/ از هدف قرار دادن افراد تا حمله سایبری

Share/Save/Bookmark
گزینه‎‌های ایران در پاسخ به ترور شهید هسته‌‌ای کدام هستند؟/ از هدف قرار دادن افراد تا حمله سایبری
 
گرفتن انتقام خون شهید محسن فخری‌زاده موضوعی دور از ذهن نیست اما اینکه این بار ایران چه مسیری را برای اخذ تاوان از رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانانش در پیش خواهد گرفت سوالی است که پاسخ‌های متعددی دارد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: بعد از ظهر روز جمعه خبری در رسانه‌ها منتشر شد که مردم ایران را عزادار کرد: ترور یکی از برجسته‌ترین دانشمندان هسته‌ای و دفاعی کشورمان توسط جوخه‌های ترور رژیم صهیونیستی در اطراف تهران.

«یوسی کوبروسر» مدیر کل سابق وزارت امور استراتژیک رژیم صهیونیستی در واکنش به ترور محسن فخری زاده اظهار داشت: «فخری زاده سلیمانی برنامه هسته‌ای ایران است و حادثه‌ای از این دست تنها به دست اسرائیل و آمریکا انجام می‌شود».
 
فخری‌زاده، سلیمانی هسته‌ای ایران بود
وی که به سلیمانی هسته‌ای معروف بود جایگاه ویژه‌ای در صنعت هسته‌ای و دفاعی ایران داشته و مجاهدت‌های زیادی در جهت اعتلای علمی کشور و تقویت بنیه دفاعی ایران انجام داد.

بعد از این ضایعه بزرگ در کشورمان رهبر معظم انقلاب و دیگر مسئولان خواستار مجازات آمرین و عاملین این جنایت تروریستی شدند؛ به طوری که گرفتن انتقام خون پاک شهید فخری زاده به یک مطالبه عمومی از طرف مردم تبدیل شد. سوال اینجاست که گزینه‌های جمهوری اسلامی برای گرفتن انتقام در شرایط فعلی چیست؟

بعد از ترور شهید بزرگوار سپهبد حاج قاسم سلیمانی توسط دولت تروریست آمریکا در بغداد علی‌رغم باور آمریکایی‌ها مبنی بر واکنش نشان دادن ایران و گرفتن انتقام با حمله به پایگاه عین‌الاسد بخشی از این پروسه که به فرموده رهبر معظم انقلاب حمله به عین الاسد یک سیلی بود و مسئله انتقام، بحث دیگری است، انجام شد. حال بعد از ترور شهید فخری‌زاده حق پاسخ دادن و انتقام توسط ایران محفوظ بوده و این سوال مطرح است که پاسخ به این جنایت از چه طریقی داده خواهد شد. آیا روش حمله به تروریست‌های داعش در سوریه در مجاورت پایگاه آمریکایی‌ها بکار گرفته می‌شود یا راه‌های دیگری انتخاب می‌شوند.

دست ایران برای انتقام باز است
با توجه به داشتن هم‌پیمان و نیروهای نیابتی در مرزهای رژیم اشغالگر قدس، دست ایران برای پاسخگویی بسته نیست و به دلیل تفاوت شرایط با ترور شهید حاج قاسم سلیمانی گمان می‌رود نحوه پاسخگویی نیروهای ایران به این جنایت نیز متفاوت باشد و به روش حمله موشکی به تروریست‌ها در گذشته رقم نخورد. چیزی که در اینجا شفاف است این است که طبق گفته کارشناسان امر، تهران هرگز به سمت دامی که رژیم صهیونیستی برای آن در نظر گرفته متمایل نخواهد شد و طبق گفته مقامات ایرانی، پاسخ قاطع و ویژه به این جنایت غیر قابل انکار است.

کارشناسان می‌گویند نتانیاهو و ترامپ هرکدام طبق محاسبات خود علاقه به تحریک اوضاع دارند؛ از یک‌سو اسرائیل توانایی انجام هیچ گونه حمله ضد ایران را ندارد و تلاش می‌کند تا آمریکا را به این کار تحریک کند، از سوی دیگر ترامپ نیز در روزهای پایانی خود در کاخ سفید کاملا محدود شده و کنگره اجازه هیچ گونه تحرکی به او نمی‌دهد.


اما این پاسخ از سوی ایران می‌تواند انتقامی از افرادی در رژیم صهیونیستی یا حمله سایبری به تاسیسات این رژیم اشغالگر باشد و با وارد کردن هزینه زیاد به اسرائیل جنایتکار این پیام را خواهد داشت که این دست عملیات‌ها در کشور ما و علیه منافع ما بهای بسیار سنگینی برای آنها خواهد داشت.

و بالاخره اینکه انتقام خون شهید هسته‌ای محسن فخری‌‌زاده قطعا گرفته خواهد شد و چیزی که محرز است نگرانی صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها از ماهیت واکنش ایران به ترور دانشمند هسته‌ای خود است اما اینکه این انتقام چگونه، کجا و چه کسی را هدف قرار خواهد داد موضوعی است که ترس ایادی استکبار را بیشتر خواهد کرد.

م
کد مطلب: 417274
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۱۶:۵۳:۲۹
چون اسرائیل محسن فخری زاده رو ترور کرده و محسن فخری زاده هم به برنامه هسته ای ایران مرتبط است انتقام ایران باید در چارچوب برنامه هسته ای اسرائیل باشد مثلا ترور دانشمند هسته ای اسرائیلی در خاک اسرائیل هدف قرار دادن تاسیسات اتمی اسرائیل با موشک حمله سایبری به برنامه هسته ای اسرائیل که به طور کامل نابود بشن و چند تن هم از دانشمندان اسرائیلی بمیرند .