تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۲
 
زاکانی در پانزدهمین همایش کشوری ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی:

باید دامن انقلاب را از جریان لیبرال پاک کنیم/جریان انقلابی ظرفیت های بسیار خوبی برای محقق شدن دولت جوان انقلابی دارد

Share/Save/Bookmark
 
دکتر زاکانی رئیس مرکز پژوهش های مجلس در پانزدهمین همایش کشوری ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی با موضوع«نقش روحیه انقلابی، نهضت علمی و مدیریت جهادی در تحقق دولت اسلامی» به ایراد سخنرانی پرداخت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: پانزدهمین همایش کشوری ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی  با موضوع «روحیه انقلابی، نهضت علمی و مدیریت جهادی در گام دوم انقلاب اسلامی « با سخنرانی دکتر علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش های مجلس و آیت الله میرباقری عضو مجلس خبرگان رهبری امروز پنج شنبه 27 آذر برگزار گردید.

دکتر زاکانی رئیس مرکز پژوهش های مجلس در پانزدهمین همایش کشوری ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی با موضوع «نقش روحیه انقلابی، نهضت علمی و مدیریت جهادی در تحقق دولت اسلامی» به ایراد سخنرانی پرداخت.

علیرضا زاکانی در تشریح مساله جوانی که از ملزومات «روحیه انقلابی، نهضت علمی و مدیریت جهادی در گام دوم انقلاب اسلامی» است، خاطر نشان کرد: در نگاه رهبر معظم انقلاب مساله جوانی یک کیفیت است که عبارت است از خلاقیت ،نشاط ،مجاهدت و ایمان به باورهای عمیق که میان برها را برای رسیدن  به اهداف تغییر میدهد، لذا با این پیش فرض رهبر معظم انقلاب، سردار سلیمانی و امثال ایشان در اوج جوانی هستند.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس همچنین با اشاره به اینکه منظور از دولت حزب اللهی یک بنیاد صحیح و اساسی است نه حزب یا جناح خاص، اظهار داشت: مکتب امام و نگاه اجتهادی رهبر معظم انقلاب باید به عنوان ملاک حزب اللهی بودن قرار بگیرد

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: چهار گروه  نسبت  به مکتب امام خمینی (ره) شکل گرفته است؛ گروه اول که ضد مکتب امام است و با اساس اسلام مشکل دارند مانند نظام سلطه ،وهابیت و ..، گروه دوم مخالف مکتب امام است که دین را از سیاست جدا می دانند، گروه سوم رقیب مکتب امام است و ادعای پیروی مکتب امام  را یدک میکشد اما بنیانهای ان را قبول ندارد و گروه چهارم پیروان واقعی مکتب امام هستند.

زاکانی ویژگیهای پیروان مکتب امام خمینی(ره) را اینگونه تشریح کرد؛ پیروان مکتب امام(ره)به سنت های الهی باور دارند، به جامعیت دین به عنوان دستور العمل زندگی اعتقاد دارند،  به  اوجب واجبات بودن  حفظ نظام اسلامی باور دارند، به ضرورت تبعیت از ولی جامعه باور دارند، به مردم سالاری دینی اعتقاد دارند، ترجیح کوخ نشینان به کاخ نشینان را اصل می دانند و انقلاب را مقدمه ظهور امام عصر (عج) می دانند.

علیرضا زاکانی در ادامه با بیان اینکه  ضرورت تبعیت از ولی جامعه از مهمترین ویژگی های پیروان مکتب امام خمینی است، اضافه کرد: سال 94 از سید حسن نصرالله پرسیده شد علت موفقیت شما چیست، جواب داد چون ولایتمدار هستم و تاکنون هرچه رهبر معظم انقلاب فرمودند عمل کرده ام.

وی با اشاره به الزامات تحقق دولت انقلابی و حزب اللهی اظهار داشت: در گام اول باید هر کس خودش را با مختصات پیروان مکتب امام تطبیق دهد، در گام دوم پس از خودسازی باید جامعه اماده شود، پس از خودسازی و جامعه سازی باید در گام سوم تبدیل به هسته منسجم برای قیام در راه خدا شویم، در گام چهارم جبهه انقلاب را توسعه دهیم و در گام پنجم مردم را به میدان عمل وارد کنیم  و دامن انقلاب را از جریان لیبرال پاک کنیم.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در تشریح خصوصیات یک مجلس انقلابی افزود:  مجلسی که میخواهد ریل گذاری نظام را انجام دهد باید در مقام  عمل و قانون گذاری و نظارت مواضع صحیح خود را نشان دهد، این مجلس می بایست سبب رشد عقلانیت در جامعه شود.

دکتر زاکانی با اشاره به لزوم پاکسازی در درون جریان انقلابی کشور، خاطر نشان کرد: جریان انقلاب اسلامی باید یک مطالبه حداکثری را از مدعیان انقلابی گری شروع کند،جریان انقلابی در درون خودشان یک مجموعه با صلاحیت را شکل دهند که ملاک های شفاف داشته باشند و هر گروه انقلابی که بیشتر از بقیه  این ملاکات را داشته باشد پرچم داری را بر عهده بگیرد.

وی با بیان اینکه جریان انقلابی باید مسئولیت بزرگ تغییر را بپذیرند، ابراز داشت: اگر همت لازم صورت بگیرد امدادهای الهی نیز از راه خواهد رسید و اگر نفسانیت ها کنار گذاشته شود همه چیز در کشور برای تشکیل دولت جوان حزب اللهی مهیا است زیرا جریان انقلابی ظرفیت های بسیار خوبی برای محقق شدن دولت جوان انقلابی دارد.


م
کد مطلب: 418161