تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۱
 
امضای عهدنامه اساتید، طلاب و دانشجویان دانش آموخته ادوار ۲۵ ساله طرح ولایت؛

تجدید میثاق می‌کنیم که در راه نبرد علیه التقاط و تحریف و تزویر و جنگ با دشمنان دین خدا از هیچ تلاشی فروگذار نباشیم

Share/Save/Bookmark
تجدید میثاق می‌کنیم که در راه نبرد علیه التقاط و تحریف و تزویر و جنگ با دشمنان دین خدا از هیچ تلاشی فروگذار نباشیم
 
ما، دانش آموختگان ادوار مختلف طرح ولایت، خوشه‌چینان خرمن پرفیض علم و معرفت حضرت علامه آیت‌الله مصباح یزدی رحمت الله علیه ، بر خود فرض می‌دانیم که هر چند اندک، حق حیات فکری و معنوی حضرت استاد را ادا کنیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: اساتید، طلاب و دانشجویان دانش آموختگان ادوار ۲۵ ساله طرح ولایت در عهدنامه‌ای با میراث گران‌قدر علامه‌ ذوفنون آیت الله مصباح یزدی رحمت الله علیه میثاق مجدد بستند.
 
علاقه‌مندان می‌توانند برای حمایت از این بیانیه به آدرس farsnews.ir/my/n/49918 مراجعه کنند.
 
متن این بیانیه و عهدنامه بدین شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
إنما یخشی اللهَ من عباده العلماءُ
خبر ناگوار رحلت فقیه بزرگ و فیلسوف کم‌نظیر و متفکر عالی‌مقام، حکیم مجاهد و عارف مبارز، حضرت علامه آیت‌الله مصباح یزدی رحمت الله علیه، جهان اسلام و تشیع و حوزه‌ها و مراکز علمی اسلامی در سراسر جهان را به سوگ نشاند.
 
این علامه بزرگوار، بیش از هفتاد سال از عمر پربرکت و شریف خود را در راه شناخت اسلام و دفاع از مبانی اسلام ناب محمدی صل الله علیه و آله و مبارزه بی‌امان با جریان‌های انحرافی صرف کردند و در این راه از سرزنش هیچ ملامت‌گری نهراسیدند و یک تنه، همه هستی و آبروی خویش را بر کف نهاده و برای دفاع از اسلام سیاسی و ولایت مطلقه فقیه، با خناسان مسلط و اربابان قدرت و ثروت مصاف داد و همه‌گونه تهمت و آزار و ستیز را به جان خرید و لحظه‌ای از جهاد خستگی‌ناپذیر علیه شیاطین باز نایستاد.
 
اندیشه‌های این فقیه بصیر و علامه زمان‌شناس، همگی تبیینی روشن و روان برآمده از عقل و تعالیم قرآن مجید و معارف زلال محمد و آل‌محمد صلوات الله علیهم اجمعین است، که برای همیشه گنجی بی‌پایان از فکر و اندیشه صائب را در اختیار جویندگان اندیشه‌‌ ناب اسلام محمدی صل الله علیه و آله و علوی قرار داده است.
 
علامه آیت‌الله مصباح یزدی رحمت الله علیه با مدیریتی کارآمد و بصیرتی شگرف، مرزهای اعتقادی اسلام را دیده‌بانی و حراست کرده و مقتدرانه و دلاورانه، از فرماندهان بی‌نظیر جبهه‌ نبرد علیه کفر و التقاط و انحراف و تحریف و تزویر بود. او بی‌نظیر فرمانده ارشد جنگ‌های نرم، طراح نبردهای فرهنگی علیه شبیخون دشمن و نیز مولد اندیشه‌های راهبردی انقلاب اسلامی و در یک کلام مطیع واقعی ولی فقیه زمانش بود. جایگاه عقبه تئوریک نظام، بحق زیبنده ایشان بود.
 
این عالم ربانی در یکی از چالشی‌ترین گردنه‌های تاریخی اسلام، در صیانت از هویت دینی و اسلامی جامعه اسلامی در برابر هجمه‌های بی‌سابقه‌ای که از سوی جهان سلطه به هویت دینی و اسلامی جوامع اسلامی انجام گرفت، نقشی بی‌بدیل ایفا نمود.
 
حضرت علامه آیت‌الله مصباح یزدی رحمت الله علیه ، به خوبی می دانست که مهمترین و ریشه‌ای‌ترین رکن اقتدار یک کشور، نیروی انسانی جوان با زیرساخت فکری محکم است که ضامن همه پیشرفت‌های آن کشور خواهد بود. زمانی که سیل خانمان برانداز مکاتب التقاطی و اندیشه های کمونیستی، اومانیستی، سکولاریستی و لیبرالیستی بر سرزمین فکر و فرهنگ جوانان سرازیر شد، ایشان نه تنها سدی محکم و خانه‌ای امن برای جوانان مهیا کردند، بلکه آنان را با سلاح تفکر عمیق، مسلح کرد و شمشیر مبارزه به دست آنان داد و هزاران هزار افسر جوان جنگ نرم را در گوشه و کنار کشور اسلامی و حتی در اقصی نقاط جهان تربیت کرد که همگی خاری در چشم دشمنان اسلام و انقلاب هستند و آمادگی ایستادگی در برابر غرب و شرق را دارند.
 
طرح ولایت محصول علم نافع، اخلاص و صفای بی‌نظیر و نگاه نافذ و بصیر و تدبیر فوق‌العاده و دوراندیشانه ایشان، سالیان سال است که پناهگاه جوانان، اردوگاه سربازی حضرت حجت (عج)، دوکوهه جنگ نرم و پرورشگاه کادرهای تراز انقلاب اسلامی گردیده است.
 
ما، دانش آموختگان ادوار مختلف طرح ولایت، خوشه‌چینان خرمن پرفیض علم و معرفت حضرت علامه آیت‌الله مصباح یزدی رحمت الله علیه ، بر خود فرض می‌دانیم که هر چند اندک، حق حیات فکری و معنوی حضرت استاد را ادا کنیم.
 
اکنون که غم بزرگ فقدان حضرت استاد در دلهای ما زبانه می‌کشد و در حسرت یکبار دیدار معظم‌له، چون شمع می‌سوزیم و می‌سازیم، با ایشان تجدید میثاق می‌کنیم که راه این پرچمدار تفکر اسلام ناب را زنده و پرچمی را که در راه نبرد علیه التقاط و تحریف و تزویر و جنگ با دشمنان دین خدا برافراشته بود، همچنان برافراشته نگه داریم و از هیچ تلاشی در این راستا فروگذار نباشیم.
 
توسعه طرح ولایت، برجسته ترین ثمرات حیات طیبه ایشان، در سراسر جهان و نیز معرفی شخصیت جامع الابعاد ایشان را راهبرد اساسی خود می‌دانیم و با حفظ ارتباط نظام‌مند خود با موسسه امام خمینی (ره) و شاگردان ممتاز و اثرگذار ایشان، این خط را که خط اصیل اسلام ناب محمدی صل الله علیه و آله است، ادامه داده و همچون گذشته پیروی همه‌جانبه و با استقامت از ولی امر زمان خویش را همواره سرلوحه حیات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی خویش قرار خواهیم داد.
 
امید است که تفضلات آن عزیز سفر کرده که در ایام حضر نصیب ما می‌شد، در ایام سفر نیز که محدودیت‌های عالم ماده برطرف گردیده و دست آن جناب بازتر است، بیشتر و بهتر نصیبمان گردد و از هدایت‌های ایشان بهره‌مند گردیم.
 
و العاقبه للمتقین
جمعی از دانش‌آموختگان ادوار 25 سالة طرح ولایت

م

 
کد مطلب: 419245