تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۵
 

قیمت نفت کاهش یافت

Share/Save/Bookmark
 
قیمت نفت به دنبال محدودیت های بیشتر در آسیا و اروپا به علت کرونا کاهش یافت و بشکه ای 55.30 دلار فروخته شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به دنبال نگرانی در مورد تقاضا برای سوخت در بحبوحه محدودیت های سخت کرونایی در اروپا و کاهش عبور و مرور در چین، بزرگ ترین مصرف کننده نفت در جهان، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با 69 سنت کاهش 55.30 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 43 سنت کاهش 51.81 دلار معامله شد.

نفت برنت در روز جمعه به 56.39 دلار، بالاترین رقم از 25 فوریه 2020 رسیده بود. این نوع نفت طی چهار جلسه متوالی پیشین افزایش یافته بود.

نفت WTI نیز در روز جمعه به 51.80 دلار، بالاترین رقم نزدیک به یک سال گذشته رسیده بود.

استفان اینس، تحلیلگر بازار در یادداشتی نوشت: «کووید 19 دوباره در آسیا شدت گرفته به طوریکه 11 میلیون نفر در استان «خه به» چین در قرنطینه به سر می برند. همچنین در مورد سیاست فدرال رزرو بلاتکلیفی وجود دارد که این عوامل سبب برداشت سود شده است.»

مقامات چین امروز اعلام کردند این کشور بالاترین تعداد مبتلایان روزانه در بیش از 5 ماه گذشته را ثبت کرده است زیرا شمار مبتلایان در «خه به» افزایش یافته است.

بر اساس شاخص سختگیری آکسفورد که ممنوعیت های مسافرتی و تعطیلی مدارس و مشاغل را بررسی می کند، بیشتر اروپا اکنون تحت شدیدترین محدودیت ها قرار دارد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار گفت: «پس از اینکه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان از آینده بدون نفت این کشور رونمایی کرد و عراق قیمت نفت فروشی خود به آسیا در ماه فوریه را افزایش داد، قیمت نفت برنت تحت فشار قرار گرفت.»
ش
کد مطلب: 419335
مرجع : فارس