تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۵
۱
 

جلسه استیضاح ترامپ آغاز شد +جزئیات

Share/Save/Bookmark
جلسه استیضاح ترامپ آغاز شد +جزئیات
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: اعضای مجلس نمایندگان آمریکا جلسه رایزنی درباره استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور مستقر آمریکا به دلیل تحریک معترضان برای حمله به ساختمان کنگره در هفته گذشته را آغاز کردند.

در صورتی که استیضاح ترامپ به تصویب کنگره برسد او نخستین رئیس‌جمهور در تاریخ آمریکا خواهد بود که دو بار در دوران ریاست‌جمهوری‌اش استیضاح می‌شود.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و گروهی از نمایندگان جمهوری‌خواه قصد دارند به طرح استیضاح او رأی مثبت بدهند. این رأی‌گیری یک هفته بعد از یورش معترضان به نتایج انتخابات ریاست‌‌جمهوری به ساختمان کنگره انجام می‌شود.

سرعت پیشبرد این رأی‌گیری و حمایت جمهوری‌خواهان از آن، خشم قانونگذاران آمریکایی از نقش ترامپ در تحریک معترضان برای حمله به ساختمان کنگره را نشان می‌دهد. 

دونالد ترامپ از پذیرش شکست در انتخابات رئیس‌جمهوری آمریکا امتناع کرده و گفته در مراسم تحلیف «جو بایدن»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا که چهارشنبه هفته آینده برگزار می‌شود شرکت نخواهد کرد.

قطعنامه‌ای که قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه به آن رأی خواهند داد ترامپ را به «تحریک به شورش» متهم می‌کند.
 

م
کد مطلب: 419434
مرجع : جهان
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۱۰-۲۴ ۲۳:۱۷:۴۶
به امید روزی که حسن روحانی ریس جمهور محترم واسحاق جهانگیری استیضاح ودادگاهی بشن نوای عدالت درهمه جای ایران اسلامی شنیده بشه