تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۱
 

بومرنگ جنگ تجاری با چین به اقتصاد آمریکا برگشت/ ۲۴۵ هزار نفر در اثر جنگ تجاری بیکار شدند

Share/Save/Bookmark
بومرنگ جنگ تجاری با چین به اقتصاد آمریکا برگشت/ ۲۴۵ هزار نفر در اثر جنگ تجاری بیکار شدند
 
نتایج تحقیقات شورای تجاری آمریکا با چین نشان می‌دهد که جنگ تجاری آمریکا ـ چین باعث شده تا ۲۴۵ هزار فرصت شغلی در آمریکا از بین برود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش رویترز، تحقیقات شورای تجاری آمریکا با چین نشان می‌دهد جنگ تجاری بین دو کشور که توسط دونالد ترامپ  رئیس‌جمهور آمریکا به راه افتاد باعث شد تا ۲۴۵ هزار فرصت شغلی در این کشور از بین برود.
این تحقیق نشان می‌دهد روند تدریجی حذف تعرفه بر واردات کالا از چین هم باعث می‌شود که ۱۴۵ هزار آمریکایی دیگر نیز تا سال ۲۰۲۵ شغل خود را از دست بدهند.
این گروه که شامل شرکت‌های آمریکایی‌ است که در چین فعالیت می‌کنند اعلام کرد: نتایج تحقیقات مؤسسه آکسفورد اکونومیکس همچنین حاکی از آن است که در صورت تشدید تنش تجاری بین این دو اقتصاد بزرگ جهان که به جدا شدن هر چه بیشتر اقتصاد آنها منجر می‌شود می‌تواند ۱۶۰۰ میلیارد دلار طی ۵ سال آینده از تولید ناخالص داخلی آمریکا بکاهد که این مسأله به از دست رفتن ۷۳۲ هزار فرصت شغلی در سال ۲۰۲۲ و ۳۲۰ هزار فرصت شغلی در سال ۲۰۲۵ منجر شود.
قرار است چند روز دیگر جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهور جدید آمریکا روی کار آمده و بازنگری جدی در سیاست‌های آمریکا به خصوص در قبال چین انجام دهد.
بایدن البته گفته که قصد ندارد به سرعت تغییرات جدیدی در تعرفه‌های اعمال شده در واردات کالا از چین اعمال کند.
رئیس‌جمهور جدید آمریکا می‌گوید:‌می‌خواهد با همکاری متحدان این کشور با فشار به چین این کشور را بر آن دارد تا رفتارهای تجاری خود را تغییر دهد.
کریگ الن، دبیر شورای تجاری آمریکا ـ چین که خود یک از حامیان اقدامات ترامپ بر فشار تجاری به چین بوده، می‌گوید: مهم است که عواقب سیاست‌های انتخاب شده در روابط آمریکا با چین مورد ارزیابی قرار گیرد.


م
کد مطلب: 419577