تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۳
 
عضو هیئت رئیسه مجلس:

دولتمردان عادت کرد‌ه‌اند که مجلس شعبه دومشان باشد/ یکی از دلایل عصبانیت دولتی‌ها کارنامه خالی‌شان در پایان دولت است

Share/Save/Bookmark
دولتمردان عادت کرد‌ه‌اند که مجلس شعبه دومشان باشد/ یکی از دلایل عصبانیت دولتی‌ها کارنامه خالی‌شان در پایان دولت است
 
کوزه دولت خالی است و اینها می‌خواهند با فریاد این کوزه را پر از آب کنند. به جای این داد و فریاد باید کوزه را دست بگیرند و بروند سرچشمه آب کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره حملات برخی از مسئولان دولتی به مجلس و نمایندگان آن، اظهار داشت: به دلیل اینکه دولت به قانون عمل نکرده مجلس به هر کیفیت حق نظارت دارد، ولی برخی از آقایان نظرشان این است که مجلس فرمایشی و نمایشی باشد اما نمایندگان این دوره این موضوع را نمی‌خواهند.
 
وی با تاکید بر اینکه در کشور ما تفکیک قوا وجود دارد، بیان کرد: اینها عادت کردند که مجلس شعبه دوم دولت باشد و زمانی که مجلس می‌خواهد به ریل خودش برگردد، بعضی‌ها شروع به جیغ و فریاد می‌کنند. قوه مجریه باید قواعد و قوانینی که مصوب شده را اجرا کند. متاسفانه مهمترین سند مالی کشور که لایحه بودجه است هر ساله بین 60 تا 70 درصد انحراف دارد یعنی به قانون عمل نشده است.
 
عضو هیئت رئیسه مجلس به مسئولان دولتی توصیه کرد: هرکسی شان خودش را حفظ کند و در مسیری که قانون برایش مشخص کرده حرکت کند. دولت بیاید و پاسخ دهد که چرا قوانین را اجرا نکرده است. مثلا در بورس قانون مجلس را اجرا نکردند و بورس را دچار آشفتگی کردند، در سایر موارد هم همین طور است. در مسئله تورم هم اگر دولت قانون مجلس را رعایت کرده بود این وضعیت ایجاد نمی‌شد. دولت کسری بودجه را به نحوه دیگری جبران کرده و باعث افزایش نقدینگی شده و این موضوع هم به خودی خود تورم بوجود می‌آورد.
 
سلیمی با بیان اینکه زمان ارائه کارنامه دولت فرا رسیده، گفت: عزیزان ما در دولت تلاش کنند در همان جایگاهی که قانون برای آن‌ها مشخص کرده ایفای مسئولیت کرده و پاسخ ضعف‌های خود را دهند. با تعریز و توهین به سایر قوا نمی‌توانند ضعف‌های خودشان را بپوشانند. یکی از دلایل عصبانیت دولت، این است که پایان دولت فرا رسیده و اینها کارنامه درخشانی ندارند و به جای اینکه کارنامه ارائه دهند شروع به فریاد و هیاهو کردند و این هیاهوها نمی‌تواند برای آن‌ها کارنامه روشنی را رقم زند و مردم امروز هوشیارتر هستند.
 
وی با بیان اینکه دولت در مدت باقیمانده باید کمر همت را بسته و تلاش کند، خاطرنشان کرد: اینها با مرده‌ای بنام برجام وصلت کردند و حالا که این مرده در حال دفن شدن است اینها ناراحت هستند. علت عصبانیت برخی از این آقایان به این خاطر است که از این مرده تصور معجزه داشتند ولی این مرده هیچ نقشی نتوانست ایفا کند و اینها نگرانی شان بابت این مباحث است و شروع کردند به هیاهو و فضا را غبار آلود کردند.
 
عضو هیات رئیسه مجلس در پایان با تاکید بر اینکه امروز با ایجاد فضای غبار آلود نمی‌توان حقایق را پنهان کرد، بیان کرد: کارنامه خالی را نمی‌شود با ایجاد سر و صدا پر کرد. کوزه اگر خالی باشد با داد و فریاد پر از آب نمی‌شود. کوزه دولت خالی است، اینها می‌خواهند با فریاد این کوزه را پر از آب کنند و اشتباه دولت همین است. باید به جای این فریاد کردن کوزه را دست بگیرند و بروند سرچشمه آب کنند.

م
کد مطلب: 419926