تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۶
 

کتائب حزب‌الله: عاملان کشتارهای عراق، آمریکا، عربستان و اسرائیل هستند

Share/Save/Bookmark
کتائب حزب‌الله: عاملان کشتارهای عراق، آمریکا، عربستان و اسرائیل هستند
 
مسئول امنیتی گروه کتائب حزب الله عراق تاکید کرد آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی عاملان کشتارهای این روزها در عراق هستند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مسئول امنیتی کتائب حزب الله عراق از شاخه‌های سازمان الحشد الشعبی عراق از عملیات روز شنبه یک گروه مقاومت عراق در حمله پهپادی به عربستان سعودی تمجید کرد.

بر اساس گزارش فارس، «ابوعلی العسکری» مسئول امنیتی کتائب حزب الله عراق در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «یازده ستاره الحشد الشعبی روز شنبه درخشیدند و آسمان وطن را روشن کردند و ما این ضایعه را به خودمان تسلیت می‌گوییم، در حالی که آنها شادمانند.»

او افزود: «ما بار دیگر تاکید می‌کنیم که تصمیم قتل و کشتار جمعی، صهیونیستی-آمریکایی-سعودی است و انتقام را باید به شکل پاسخ دادن به منبع و سرچشمه آتش و نه طرف‌های آن انجام داد.»

العسکری تاکید کرد: «به این مناسبت ما دست فرزندان شبه جزیره عرب را می‌فشاریم (گروه ألویة الوعد الحق، تیپ‌های وعده حق) و حمله به لانه بن سلمان را تبریک می‌گوییم؛ کما اینکه به برادران مجاهد خود در عراق و منطقه سفارش می‌کنیم که همین راه را پیش بگیرند و هیچ سرزنشگری آنها را از قدم در راه خدا بازندارد.»

گروه موسوم به «الوِیة الوعد الحق» [تیپ‌های وعده حق] عراق بامداد یکشنبه در بیانیه‌ای رسماً مسئولیت عملیات روز شنبه در آسمان شهر «ریاض»، پایتخت عربستان سعودی را بر عهده گرفت.

ائتلاف متجاوز به یمن به رهبری عربستان سعودی ظهر روز شنبه (به وقت تهران) مدعی شد که «یک هدف متخاصم» را در آسمان شهر ریاض رهگیری و منهدم کرده است.

این ائتلاف به نوع حمله (پهپادی یا موشکی) اشاره‌ای نکرد ولی انصارالله یمن را متهم به انجام این حمله کرد اما سخنگوی نیروهای مسلح یمن در واکنش به این ادعا، آن را مطلقاً رد کرد و گفت: «نیروهای مسلح یمن طی ۲۴ گذشته هیچگونه عملیات هجومی علیه متجاوزان نداشته‌اند».

گروه ألویة الوعد الحق (تیپ‌های وعده حق) در کانال تلگرامی خود با انتشار بیانیه‌ای نوشت: «پس از زیاده‌ خواهی و اصرار اعراب خلیج [فارس] بر جنایت در حق ملت‌های منطقه و ادامه حمایت‌های آن‌‌ها از باندهای تبهکار داعش و گروهک‌های تکفیری که دستانشان به خون بی‌گناهان آغشته شده، ما فرزندان شبه جزیره عرب به وعده خود عمل کرده و پهپادهای رعب و وحشت را به پادشاهی آل سعود فرستادیم و دژهای آنها در کاخ الیَمامه و اهداف دیگر را در ریاض هدف قرار دادیم».کاخ یمامه محل اقامت شاه و ولی‌عهد عربستان سعودی است.

این گروه مقاومت عراقی در ادامه تأکید کرد که عملیات پهپادی دیروز علیه عربستان سعودی آغازی است برای کشاندن معادله بازدارنده به داخل «شیخکده» عربستان سعودی.

این گروه تأکید کرد که این عملیات تلافی‌جویانه و در انتقام خون شهدای انفجارهای اخیر عراق بوده است و در صورت تکرار این گونه حملات تروریستی از سوی بن سلمان و بن زاید، ولی‌عهدهای سعودی و ابوظبی، حملات بعدی به «لانه‌های شر» در دبی کشانده خواهد شد.

در جریان انفجارهای تروریستی روز پنجشنبه شهر بغداد ۳۲ غیر نظامی شهید و بیش از ۱۲۰ نفر نیز زخمی شدند.
گروه کتائب حزب‌الله عراق عربستان سعودی و شخص بن سلمان را به انتقام تهدید کرده و  «محمد محیی» سخنگوی «کتائب حزب‌الله» عراق در این ارتباط و هدف از این انفجارها گفت:‌ «کشاندن نبرد به داخل [خاک] عراق هدفی سعودی است آن هم در راستای "معامله قرن" و به منظور سوق دادن عراق به سمت عادی‌سازی روابط [با رژیم صهیونیستی]».

محمد محیی همچنین هشدار داده بود: «ما در برابر مرحله‌‌ای جدید از تقابل قرار گرفته‌ایم که باید در برابر آن ایستادگی کرد. این نبرد به خانه همان کسی کشانده خواهد شد که آن را شعله‌رو ساخته است».

همچنین در حمله شامگاه شنبه داعش به استان صلاح الدین در شمال عراق ۱۱ نیروی الحشد الشعبی از جمله أبو علیاء الحسیناوی از فرماندهان این سازمان در حین دفاع در برابر این حمله تروریست‌ها به شهادت رسیدند.

م
کد مطلب: 419933