تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۲
 

اجرای فاز دوم طرح شهید سلیمانی با هدف "صفر شدن فوتی‌های کرونا"

Share/Save/Bookmark
اجرای فاز دوم طرح شهید سلیمانی با هدف "صفر شدن فوتی‌های کرونا"
 
رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا با بیان این‌‌که در فاز دوم اجرای طرح شهید سلیمانی درصدد رسیدن به صفر مورد مرگ هستیم، گفت: اجرای این طرح به همراه محدودیت‌‌ها باعث شد بیش از ۱۵ استان‌‌، در یک بازه زمانی یک تا ۱۵ روزه، هیچ مرگ‌‌ومیری ثبت نکنند!
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: دکتر حمید سوری با بیان این‌‌که طرح شهید سلیمانی با هدف قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا از اوایل آذر ماه سال جاری شروع شد، اظهار کرد: در ابتدا فرض بر این بود که با اجرای این طرح به همراه اعمال محدودیت، شاهد کاهش 30 درصدی مرگ و میرها باشیم اما خوشبختانه روند کاهشی اپیدمی بسیار دلپذیرتر بود و اگرچه حتی یک مورد مرگ نیز برای ما بسیار تلخ و ناراحت‌‌کننده است اما متوسط مرگ‌‌ومیرهای روزانه حدود 83 درصد تا ابتدای بهمن کاهش یافت و میانگین مرگ روزانه هفتگی در کشور ما با اجرای این طرح از 471 نفر در آذر ماه به 87 مورد در اوایل بهمن رسیده است.
وی با بیان این‌‌که در فاز دوم اجرای طرح شهید سلیمانی درصدد رسیدن به صفر مورد مرگ هستیم، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم مرگ‌‌ومیر ناشی از بیماری کرونا را به صفر برسانیم البته باید به این نکته نیز توجه داشت که دستیابی به این آمار نیازمند همکاری مردم، همراهی سازمان‌‌ها، مدیریت صحیح بیماری کرونا و اجرای مناسب طرح و شکیبایی سازمان‌‌ها و افراد برای بازگشت به شرایط عادی بیماری است زیرا ما هنوز به مرحله کنترل کامل اپیدمی کرونا نرسیده‌‌ایم.
وی درباره زمان اجرای فاز دوم طرح شهید سلیمانی گفت: در حال بررسی ابعاد فاز دوم اجرای این طرح هستیم و ان‌شاءالله از یک ماه آینده اجرا می شود.
تعداد شهرهای قرمز کرونا به صفر رسید
سوری افزود: در حال حاضر تعداد شهرهای قرمز به صفر رسیده است همچنین اجرای این طرح به همراه محدودیت‌‌ها باعث شد بیش از 15 استان‌‌، در یک بازه زمانی یک تا 15 روزه، هیچ مرگ‌‌ومیری ثبت نکنند.
موفقیت ایران در کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا در  مدیترانه شرقی
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: این دستاوردهای ایران در حالی است که در منطقه مدیترانه شرقی به جز ایران، در کشورهای دیگر تنها 13 درصد کاهش موارد کرونا را داشته‌‌ایم؛ در اروپا نیز در کشورهایی مانند انگلیس، اسپانیا، آلمان و ایتالیا متأسفانه 11 برابر ایران، مرگ ناشی از کرونا به ثبت رسیده است؛ در جهان حدود 30 درصد افزایش مرگ‌‌ومیر ناشی از بیماری کرونا رخ داده است در حالی که آمار مرگ در ایران روند کاهشی داشته است.
غربالگری بیش از 25 میلیون نفر در طرح شهید سلیمانی
رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا با بیان این‌‌که با اجرای طرح شهید سلیمانی بیش از 25 میلیون نفر در ایران مورد غربالگری قرار گرفته‌‌اند، تصریح کرد: تیم‌‌های حمایتی، بسیج و نیروهای مردمی به افراد خدمات مراقبتی و حمایتی ارائه کرده‌‌اند و همه این‌‌ها باعث شده که ما الان وضعیت بهتری در زمینه اشغال تخت‌‌های بیمارستانی بر اثر کرونا داشته باشیم.

م
کد مطلب: 420009