تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۱
 

توافق اصلاح‌طلبانه؛ استقبال اصولگرایانه!/ پس از ذوق‌زدگی‌ها در سفر روسیه؛ این بار استقبال شتاب‌زده درباره بیانیه مشکوک دولت و آژانس

Share/Save/Bookmark
توافق اصلاح‌طلبانه؛ استقبال اصولگرایانه!/ پس از ذوق‌زدگی‌ها در سفر روسیه؛ این بار استقبال شتاب‌زده درباره بیانیه مشکوک دولت و آژانس
 
توافق دولت روحانی و آژانس همراه با ابهامات فراوان و عدم شفافیت بوده است. با این وجود اصولگرایانی که قبلا از برجام با عنوان «توافق متوازن» حمایت کرده‌اند بار دیگر به استقبال مماشات جویی‌های دولت رفته‌اند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:توافق دولت روحانی و آژانس همراه با ابهامات فراوان و عدم شفافیت بوده است. با این وجود اصولگرایانی که قبلا از برجام با عنوان «توافق متوازن» حمایت کرده‌اند و با ارسال نامه‌های حمایت از تیم مذاکره‌کننده به خوش‌آمدگویی برجام پرداخته بودند بار دیگر به استقبال مماشات جویی‌های دولت رفته‌اند.
 
مهدی محمدی مشاور رئیس مجلس در امور راهبردی از جمله کسانی است که وقتی نیمه شب گذشته توافق اعلام شد سراسیمه روایت دولت از توافق را تایید کرد. این درحالی است که قرائن و شواهد و همچنین صحبت‌های گروسی پس از خروج از ایران چیز دیگری را نشان می‌دهد.
 
 
به عنوان نمونه گروسی پس از بازگشت از ایران در خصوص توافق با دولت روحانی گفت: ما در یک سطح فنی ، درباره تعداد معینی از موارد که قرار است ادامه داشته باشند ، توافق کرده ایم. به طوری که دسترسی مانیتورینگ لازم به اطلاعات و فعالیت ها را داشته باشیم!
 
عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان نیز در توئیتی رضایت خود از راضی برگشتن مدیر آژانس را اعلام کرد! وی در حالی با خوشحالی از توافق با گروسی می‌نویسد که آژانس در دوره مدیریت وی بارها به سمت پرونده سازی علیه ایران رفته است. همچنین مماشات جویی دولت با آژانس در یک سال گذشته عملا به سندسازی علیه کشورمان ختم شده است.
 
مشخص نیست چرا اصولگرایانی که خود را در مقابل روحانی تعریف می‌کنند با ورود شتاب‌زده، غیرتخصصی و بدون بررسی به مسائل حساس عملا راه را برای جریان غرب‌گرا باز می‌کنند. 
 
چنین واکنش‌های شتاب‌زده‌ای قبلا هم موجبات شکل گیری روایت و تحلیل غلط از حوادث را فراهم کرده بود.
 

م
 
کد مطلب: 421386