تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۷
 

مرد هزار چهره گرفتار پلیس شد

Share/Save/Bookmark
مرد هزار چهره گرفتار پلیس شد
 
مرد هزار چهره که خود را منسوبین افراد مشهور معرفی کرده و اموال مردم را سرقت می‌کرد، سرانجام به دام پلیس پایتخت افتاد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سرهنگ سعید عطااللهی رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: چندی قبل شکایت‌های مشابهی درباره سرقت‌های سریالی مردی فریبکار به پلیس مترو پایتخت گزارش شد. بررسی شکایت‌های مطرح شده نشان داد که مردی با معرفی خودش به عنوان بستگان افراد معروف شهروندان را فریب داده و اموال آن‌ها را سرقت کرده است.

یکی از شاکیان سربازی جوان بود که در شرح شکایت خود گفت: «وقتی وارد مترو شدم مردی حدوداً ۳۳‌ساله را دیدم که مشغول نطق کردن برای مسافران بود. او با مهارت خیلی خوبی حرف می‌زد و خودش را پسر یکی از کارگردان‌های معروف سینما معرفی کرد. آن مرد گفت که دوست دارد برای تغییر وضعیت موجود کاری بکند و اگر مردم به او اعتماد کنند قادر است که خیلی از مشکلات را رفع کند. مثلاً به من گفت که با روابطی که دارد می‌تواند کاری کند که من باقیمانده خدمت سربازی‌ام را در شهر خودمان انجام دهم. من از این حرفش خوشحال شدم و خواستم این کار را برایم بکند. آن مرد، اما گفت که شرط انجام این کار این است که به او اعتماد کنم. گفتم که شرط اعتماد چیست؟ او خواست برای اطمینان گوشی تلفن همراهم را به او بدهم تا از مترو خارج شود و دوباره برگردد. آن مرد گفت اگر به اندازه یک گوشی تلفن همراه به او اعتماد کردم او هم به من اعتماد کرده و مشکل من را حل می‌کند. من به حرفش اعتماد کردم و گوشی‌ام را به او دادم. آن مرد گوشی را گرفت و از مترو خارج شد. هر چه منتظرش ماندم دیگر برنگشت برای همین فهمیدم که او به این شیوه از من سرقت کرده‌است.»

شکایت‌های مطرح شده دیگر هم نشان داد که متهم به این شیوه با معرفی خودش به عنوان کاپیتان تیم، مربی تیم‌فوتبال، فرزند تهیه‌کننده معروف سینما یا از نزدیکان وزرا شهروندان را فریب داده و از آن‌ها سرقت کرده است. در حالی که تعداد شکایت‌های مطرح شده به ۸۳‌فقره رسیده‌بود شکایت‌های دیگری هم به پلیس گزارش شد. بررسی شکایت‌های مطرح شده نشان داد که متهم با پرسه در فضای مجازی و شناسایی فروشندگان کالا، آن‌ها را فریب داده و محموله‌های بار را سرقت می‌کند.

یکی از شاکیان گفت: «من فروشنده عمده خرما هستم و برای فروش در فضای مجازی هم آگهی داده‌بودم. یک روز مردی تماس گرفت و سفارش خرید یک نیسان بار خرما داد و خواست که بار خرما و فاکتورش را به باربری که آدرسش را داد ببرم تا همان جا حساب را تسویه کند که قبول کردم. من هم محموله را بار وانت کردم و راهی باربری شدم. وقتی رسیدم و کارگران شروع به تخلیه بار کردند مرد جوان شروع به حرف زدن با من کرد و خودش را از نزدیکان یکی از نزدیکان یکی از وزرا معرفی کرد. او گفت با روابطی که دارد به راحتی می‌تواند مشکلات کاری من را رفع کند به شرط اینکه به او اعتماد کنم. او گفت شرط اعتماد این است که من وانت و بار خرما را به او بدهم تا چرخی در شهر بزند و دوباره به باربری برگردد. من هم به حرفش اعتماد کردم و سوئیچ وانت را به او دادم. آن مرد هم پشت فرمان نشست و وانت را به همراه بار خرما با خودش برد. هر چه منتظرش ماندم برنگشت و فهمیدم که به این شیوه اموالم را سرقت کرده است.»

بررسی شکایت‌های تازه در این باره نشان داد که مرد هزار چهره موفق شده است سه محموله ۶۰‌میلیونی خرما و سه محموله ۱۰۰‌میلیون تومانی برنج سرقت کند. سرهنگ سعید عطااللهی، رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: در شاخه دیگری از تحقیقات عکس متهم از دوربین‌های مداربسته به دست آمد و در اختیار مأموران گشت پلیس قرار گرفت تا اینکه مأموران پلیس مترو موفق شدند متهم را شناسایی و او را بازداشت کنند. متهم ۳۳‌ساله در بازجویی‌ها به سرقت‌های سریالی اعتراف کرد و تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر وی در جریان است.


م
کد مطلب: 421457