تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۹
۱۱
 

زیباکلام:اگر با آمریکا به توافق نرسیم، اسرائیل حمله می‌کند!

Share/Save/Bookmark
زیباکلام:اگر با آمریکا به توافق نرسیم، اسرائیل حمله می‌کند!
 
صادق زیباکلام و همفکران وی هیچگاه حاضر نیستند که واقعیت های موجود در ایران و سایر نقاط جهان را بپذیرند و اصرار دارند که موضع ایران در مقابل آمریکا همچون «برده ای در مسلخ» و «بره ای در مذبح» باشد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:«صادق زیباکلام» فعال سیاسی اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت:«اگر هیچ توافقی بین ما و آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها صورت نگیرد، دشمنان دست روی دست نخواهند گذاشت که ما در زمینه هسته‌ای مطابق برنامه پیشرفت کنیم...نتانیاهو و دیگر رهبران اسرائیل بارها گفته‌اند اگر آمریکا و غرب نتوانند با مصالحه و مذاکره جلوی فعالیت‌های هسته‌ای ایران را بگیرند، من خواهم گرفت و مقصودش هم احتمالا حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران است...با توجه به اینکه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نابودی اسرائیل است، نمی‌شود گفت شما به برنامه هسته‌ای ما کاری نداشته باشید...اگر کار به رویارویی نظامی بین ما و اسرائیل برسد، قطعا آمریکایی‌ها به نفع آنها مداخله خواهند کرد».

زیباکلام در ادامه گفت:«رئیس‌جمهور 1400 از بدنه اصلی حاکمیت خواهد بود... می‌دانیم که مشکلات، مسائل و دشواری‌های اقتصادی همچنان ادامه خواهند داشت و روحانی نیست که مشکلات را گردنش بیندازیم و باید گردن رئیس‌جمهور جدید بیندازیم. و این هم نمی‌شود. بنابراین باید تغییری در سیاست خارجی ایران به وجود بیاید».

این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد:«در اینکه ایران بتواند به نیازهای اقتصادی‌اش در زمینه صادرات و واردات، و انتقال مالی دست پیدا کند. همه اینها مستلزم تنش‌زدایی ابتدایی با آمریکاست. من اسمش را برجام 1400 می‌گذارم...البته آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها فقط به دنبال توافق اولیه و مقداری شل‌شدن تحریم‌ها نیستند. هم اروپایی‌ها و هم دولت آقای بایدن می‌خواهند توافق جدی‌تری صورت بگیرند. می‌خواهند پیرامون حضور ما در لبنان، ‌سوریه و یمن هم توافقاتی صورت بگیرد...آنها اهداف بلندمدت در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای و موشک‌سازی و حضور در کشورهای دیگر دارند».

صادق زیباکلام و همفکران وی هیچگاه حاضر نیستند که واقعیت های موجود در ایران و سایر نقاط جهان را بپذیرند و اصرار دارند که موضع ایران در مقابل آمریکا همچون «برده ای در مسلخ» و «بره ای در مذبح» باشد.

رهبر معظم انقلاب- 19 دی 99- فرمودند:«شما امروز وضع آمریکا را مشاهده میکنید؛ وضع و حال بت بزرگ را امروز شما می‌بینید که این دموکراسی‌شان است؛ این افتضاح انتخاباتی‌شان است؛ این حقوق بشرشان است، حقوق بشری که هر چند ساعت یک بار، یا حدّاقل چند روز یک بار، یک سیاه پوست را بدون دلیل، بدون جرم در خیابان میکُشند، و کشنده و قاتل هم تعقیب نمیشود؛ این ارزشهایشان است که همین طور میگویند ارزشهای آمریکایی، ارزشهای آمریکایی، و امروز این ارزشها مایه‌ی مسخره‌ی همه‌ی دنیا شده، حتّی دوستانشان آنها را مسخره میکنند؛ این هم اقتصاد فلجشان است؛ اقتصاد آمریکا به معنای واقعی فلج است، دَه‌ها میلیون بیکار و گرسنه و بی‌خانمان [وجود دارد]؛ این وضع امروزِ آمریکا است. این البتّه چیز مهمّی است لکن عجیب‌تر از این، این است که یک عدّه‌ای هنوز قبله شان آمریکا است،  هنوز امید و آرزویشان به آمریکا است؛ آمریکایی که در یک چنین وضعی است».

اسرائیل اکنون درگیر مشکلات عدیده در خاک سرزمین های اشغالی و همچنین در سطح منطقه است. با این وجود جماعتی که در سال 88 مورد تمجید سران رژیم صهیونیستی قرار گرفتند و از آن ها تحت عنوان «سرمایه های اسرائیل در ایران» نام برده شد، با بزک این رژیم جنایتکار و ذلیل، مدعی هستند که اسرائیل توانایی حمله به ایران را دارد. آن هم رژیمی که از ترس به دور خود دیوار کشیده و حتی توانایی مقابله با «بادبادک های آتش زای» جوانان فلسطینی را هم ندارد.

افراطیون اصلاح طلب در سال 96 مدعی بودند که اگر رقبای روحانی پیروز شوند، دلار 5 هزارتومان خواهد شد. همان طیف اکنون بجای ارائه گزارش عملکرد خود، یا قصور و تقصیرهای خود را به گردن بدشانسی می اندازند و یا همچنان به داستان سرایی مشغولند.

م
کد مطلب: 421551
 
رجایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۱۶:۰۷:۰۴
جواب برای یاوه گویی های این به اصطلاح استاد اصلاح طلب واداده و خود کم بین زیاد است اما توجه ایشان را به صخبت های اوبامایی که بیشترین فشار اقتصادی را با تشکیل اجماع جهانی بر علیه ایران وارد کرد جلب می کنم که در جواب منتقدین برجام در آمریکا و متحدین غربی و منطقه خاورمیانه از جمله رژیم اشغالگر قدس گفت : اگر امکان داشت و قادر بودم تمامی پیچ های تکنولوژی هسته ای را را باز می کردم اما دیگر امکان پذیر نیست . از این گذشته اگر آمریکا و متحذین غربی اش سابقه جانفشانی های ابر مردان واقعی هشت سال دفاع مقدس را تجربه نکرده بودند و نفوذ منطقه ای و قدرت موشکی امروز ما را شاهد نبودند به طور قطع و یقین قبل از عراق ، سوریه ، یمن ، لیبی و ... به کشور ما حمله کرده بودند ، اسراییل که عددی نیست . اسراییل در جنگ 6 روزه با حمایت حامیان غربی اش چند کشور عربی را شکست داد و قسمت قابل توجهی از سرزمین های آنان را اشغال کرده و هنوز هم قسمت عمده ای از آن را باز پس نداده است اما با مواجهه با حزب الله و حماس که از حمایت های ایران برخوردارند بیش از پیش ناتوانی اش عیان گردیده است . ظاهرا آن ها محاسباتشان خیلی دقیق تر از آقای زیبا کلام است و گرنه بی تردید تا کنون نابودی خود را سرعت بخشیده بودند.
 
عباسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۱۷:۰۵:۱۶
ما از دست این غرب مرده ها چیکار کنیم آقای زیبا کلام با حرفهای نسنجیده دشمن شاد کن مردم را ایران رنجیده نکن اگر اسرائیل جرات میکرد خیلی وقت پیش حمله کرده بود انها مثل ما نییستن از مرگ خیلی زیاد باورنکردنی هراس دارند امریکا با ان امکانات زیاد وقوی نمیتواند حمله کند مردم نا امید نکنید
 
United States
۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۱۷:۰۷:۰۴
لعنت
 
فبروز محمودی
Denmark
۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۱۹:۰۳:۲۰
زیبا کلام و زیبا کلام هار را رسانه ها بزرگ کرده اند و اگر رسانه ها اراجیف این طیف را رسانه ای نکنند هر ننه قمری جرات چرت و پرت گفتن در راستای تضعیف ایران و حقیر شمردن ایرانیان را ندارد
این آقا نه اینکه تعصب و شرف ایرانی ندارد بلکه قیافه و لباس پوشیدنش شبیه ایراتی های نجیب و با اصالت نیست با دیدن این تیپ قیافه ها یاد مزدوران و جاسوسان انگلیسی می افتیم
 
افشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۱۹:۲۳:۲۲
دکتر چی میزنی؟! تو سخنگوی ایالات متحده و اسرائیل شدی؟
ای تو .....
 
هادی موسوی
Australia
۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۱۹:۵۶:۴۳
آقای زیبا کلام شما بهتر است وضع فعلی را که از مسببین آن هستید را جواب گو باشید چنگ با اسرائیل و .. با ما
 
صادق زشت کلام
Romania
۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۲۰:۳۵:۱۷
تو غلظ کردی مزدور امریکا خاک بر اون دانشگاهی که توی عقب مانده ی ذهنی استادش باشی
 
نوریان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۲۰:۴۵:۵۷
اقای زیبا کلام میشه خواهش کنیم ازت نظر منفی ندی ،؟اسرائیل امریکا با هم نمتوانند حمله کنند ،اینطور که شما میگید ما شدیم اعراب که اسرائیل شش روز انها را سرجاشون نشاند یادت باشه این ایران هست ایران !!!! ترس ایجاد نکنید در جامعه یکی فکر میکنه گفته های شما درست هست ،.خوب حمله کنه ارتش ما هم نگاه میکنه معلوم هست که اگه اینکار را کنه نابود میشه
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۲۰:۵۰:۳۸
اسرائیل غلط میکنه با تو همراه
تا وقتی بزدلهایی امثال تو و همفکرات همچین خود تحقیری رو به زبون نیارن اسرایئل جرات فکر کردنش رو هم نداره
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۲۲:۰۳:۲۰
کاش شما نظر نمی دادید قبلاً هم جملاتی مثل باتلاق هسته ای و غیره از دهان شما بیرون آمده بود شما به دشمنان ما گرا میدهید لطفاً بلندگوی دشمن نباشید دشمن جرات چنین جسارتی ندارد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۱۲-۱۸ ۱۲:۵۹:۲۱
فقط یک کلام آغای زشت کلام