تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۴
 

سازمان ملل خواستار توقف فوری تخریب خانه‌های فلسطینیان شد

Share/Save/Bookmark
 
سازمان ملل متحد از رژیم صهیونیستی خواست تا فورا تخریب خانه‌ها و ساختمان‌های متعلق به فلسطینیان را متوقف کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «فلین هاستینگز» هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه در سرزمین‌های اشغالی فلسطین پس از بازدید از منطقه «حمصة البقیعة» در شمال کرانه باختری، بر ضرورت توقف اقدامات رژیم صهیونیستی مبنی بر تخریب خانه‌های فلسطینیان تأکید کرد.

وی گفت که رژیم صهیونیستی از اوایل فوریه خانه‌ها، چادرهای محل سکونت و اماکن متعلق به فلسطینیان را تخریب یا مصادره کرده است.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، هاستینگز افزود که با وجود درخواست‌های مکرر جامعه جهانی برای توقف این اقدامات اسرائیل اما مسئولان این رژیم تمامی چادرها، مخازن آب و علوفه دام‌ها را مصادره کرده‌اند.

وی هشدار داد که چنین اقداماتی با هدف اعمال فشار بر ساکنان برای نقل و انتقال از این مکان‌ها، خطر واقعی کوچ اجباری را به همراه دارد.

این مسئول سازمان ملل همچنین گفت که ضروری است مسئولان اسرائیلی سریعا عملیات تخریب خانه‌های فلسطینیان و اماکن متعلق به آن‌ها را متوقف کرده و به موسسات ارائه دهنده خدمات انسانی اجازه دهند تا به این فلسطینیان مکانی جهت سکونت، آب و غذا ارائه کنند.

رژیم صهیونیستی از ابتدای ماه فوریه جاری تاکنون پنج بار سکونت‌گاه فلسطینیان در حمصة البقیعة واقع در شمال کرانه باختری را تخریب کرده است.
ش
کد مطلب: 421562