تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۶
 

آمریکا: به تحریم رهبران انصارالله ادامه خواهیم داد

Share/Save/Bookmark
آمریکا: به تحریم رهبران انصارالله ادامه خواهیم داد
 
وزارت خارجه آمریکا دلیل تحریم‌ دو تن از اعضای ارشد جنبش انصارالله را حملات اخیر به خاک عربستان سعودی عنوان و اعلام کرد که «واشنگتن به تحریم‌ها و مجازات رهبران حوثی در صورت انجام حملات مکرر صنعاء به عربستان، ادامه خواهد داد».
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:به گزارش رویترز، وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای با اشاره به اقدام تازه دولت آمریکا در تحریم دو تن از رهبران انصارالله اعلام کرد که «دلیل تحریم این دو عضو ارشد جنبش یمنی، حملات اخیر صنعاء به خاک عربستان است».
وزارت خارجه آمریکا تأکید کرد که «در صورت ادامه حملات صنعاء به عربستان، واشنگتن به مجازات رهبران حوثی ادامه خواهد داد».

در همین ارتباط، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روز سه‌شنبه خود اعلام کرد که واشنگتن با «مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در امور یمن و رهبران کشورهای منطقه درباره دستیابی به راه‌حل دائمی برای پایان جنگ و درگیری در یمن گفت‌وگو خواهد کرد.
دولت آمریکا روز سه‌شنبه از تحریم دو تن از فرماندهان نظامی انصارالله یمن خبر داد و گفت: نام «منصور السعدی» فرمانده نیروی دریایی و «احمد علی احسن الحمزی» فرمانده نیروی هوایی، پدافند هوایی و برنامه پهپادی یمن به فهرست اشخاص تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه وزارت خزانه‌داری آمریکاست، افزوده شده است.
وزارت خارجه ایالات متحده در ادامه بیانیه خود به تنش روابط واشنگتن و مسکو اشاره کرد و گفت که «به رایزنی خود با آلمان و اوکراین و دیگر کشورهای اروپایی برای جلوگیری روسیه از ضربه زدن به امنیت جمعی ادامه خواهیم داد».
وزارت خارجه آمریکا تأکید کرد که واشنگتن از روسیه می‌خواهد تا «تحت نظارت سازمان ملل، برنامه‌های مربوط به سلاح‌های شیمیایی خود را از بین ببرد».

م
کد مطلب: 421875