تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۰
 

نمایندگان عراقی خواستار اخراج نظامیان آمریکا شدند

Share/Save/Bookmark
نمایندگان پارلمان عراق بار دیگر از دولت خواستند به جنایات آمریکا علیه عراقی‌ها پاسخ بدهد و نظامیان آمریکا را از خاک عراق اخراج کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:به گزارش پایگاه خبری المعلومه، نمایندگان پارلمان عراق، روز سه‌شنبه در طی مصاحبه‌هایی اعلام کردند حضور نظامیان آمریکا در خاک عراق باعث ناامنی این کشور می‌شود.
 
کاطع الرکابی، نماینده مجلس عراق، با اشاره به حمله هوایی آمریکا به نیرو‌های الحشد الشعبی، گفت: آمریکا بار‌ها مواضع الحشد الشعبی را مورد هدف قرار داده است. الحشد الشعبی وظیفه دفاع از مرز‌ها در مقابل تروریست‌ها را دارد و به دفعات با ریختن خون خود از مرز‌های عراق دفاع کرده است. حمله به الحشد الشعبی نشان می‌دهد آنچه که مقامات آمریکایی می‌گویند دروغ است.
 
در همین چارچوب «محمد البلداوی»، نماینده عراقی، در مصاحبه با المعلومه گفت: سکوت دولت و نگرفتن تصمیمی جدی در مقابل تجاوزات آمریکا باعث حملات بیشتر به نیرو‌های مقاومت می‌شود. آمریکا قتل عراقی‌ها را با پروژه «بلک واتر» شروع کرد و الان به هدف‌گیری سیستماتیک الحشد الشعبی رسیده است.
 
عدی راجون، عضو جریان بدر، هم هشدار داد: آشوب در عراق نتیجه تعلل در اخراج نظامیان آمریکاست. وجود نیرو‌های آمریکا در خاک عراق نشان می‌دهد واشنگتن با استفاده از مزدورانش به دنبال ایجاد هرج‌ومرج در عراق است.
 
شایان ذکر است، نیرو‌های تروریستی آمریکا در شامگاه پنجشنبه مرز عراق و سوریه را بمباران کردند، در این حمله نظامیان آمریکا مواضع الحشد الشعبی را هدف گرفتند که منجر به شهادت و مجروح شدن عده‌ای از نیرو‌های الحشد الشعبی شد.


م
کد مطلب: 421923
مرجع : رجانیوز