تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۱
 

تلاش رژیم صهیونیستی برای تشکیل ائتلاف نظامی با کشورهای عربی

Share/Save/Bookmark
 
برخی منابع آگاه از تماس‌های مقامات سیاسی رژیم صهیونیستی با همتایان خود در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در تلاش برای تشکیل ائتلاف نظامی خبر دادند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: برخی منابع آگاه گزارش دادند که مقامات سیاسی رژیم صهیونیستی به ویژه پس از امضای توافقنامه سازش با امارات و بحرین، تماس‌هایی با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به منظور تشکیل ائتلاف نظامی برقرار کرده‌اند.

این منابع گفتند که مقابله با برنامه هسته‌ای ایران و جلوگیری از گسترش نفوذ ایران در منطقه علت تشکیل این ائتلاف عنوان شده است.

طبق گزارش وبگاه «الخلیج الجدید»، هنوز برخی ابهامات درباره شکل این ائتلاف نظامی و پیوستن عربستان سعودی به آن وجود دارد.

این منابع گفتند که هفته گذشته «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تلفنی با «سلمان بن حمد آل خلیفه» ولی‌عهد بحرینی گفت‌وگو و «گابریل اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز با «عبدالله بن زاید» و «بدر البوسعید» همتایان اماراتی و اردنی خود دیدار کرد.

پیشتر نیز رسانه‌های غربی گزارش کردند که «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هفته گذشته به صورت محرمانه با «عبدالله دوم» شاه اردن دیدار کرد.

«آویو کوخافی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز در سخنانی در مرکز مطالعات امنیت قومی این رژیم (INSS)  گفت که این رژیم با تشکیل ائتلاف منطقه‌ای برای مقابله با ایران موافق است.

او گفت که یونان، قبرس، مصر و اردن و کشورهای حاشیه خلیج فارس به این ائتلاف خواهند پیوست.
ش
کد مطلب: 421925