تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۳
 

ادعای متوهمانه اتحادیه عرب درباره جزایر سه‌گانه ایران

Share/Save/Bookmark
ادعای متوهمانه اتحادیه عرب درباره جزایر سه‌گانه ایران
 
وزرای خارجه اتحادیه عرب با تکرار ادعایی باطل، از توهم امارات در خصوص حاکمیت بر جزایر سه‌گانه ایرانی حمایت کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: وزرای خارجه اتحادیه عرب بار دیگر ادعای باطل حاکمیت امارات بر جزایر سه‌گانه ایرانی را تکرار کردند.
در بیانیه پایانی یکصد و پنجاه و پنجمین نشست اتحادیه عرب، که روز چهارشنبه در قاهره برگزارشد، وزرای خارجه کشورهای عربی از ادعای امارات در خصوص حاکمیت بر جزایر سه‌گانه ایران حمایت کردند. به ادعای وزرای خارجه اتحادیه عرب، ادامه حضور ایران در جزایر مذکور نقض  حاکمیت ادعایی امارات محسوب می‌شود و ثبات و امنیت منطقه را نشانه می‌رود.
اتحادیه عرب همچنین حمایت خود را از همه اقدامات مسالمت آمیز امارات برای بازگرداندن حاکمیت خود بر جزایر سه‌گانه اعلام کرد!
به ادعای وزرای خارجه اتحادیه عرب تداوم حضور ایران در جزایر سه‌گانه تنب کوچک، بزرگ و ابوموسی امنیت و ثبات منطقه را تضعیف می‌کند و به تهدید صلح و امنیت بین المللی می‌انجامد. در ادامه ادعاهای کشورهای عربی افتتاح دفاتر ایرانی در جزیره ابوموسی غیرقانونی عنوان شده است و ضمن محکوم کردن سفرهای مسئولان ایرانی به این جزایر از ایران خواسته شد تا به حاکمیت امارات احترام بگذارد.
در بیانیه پایانی اتحادیه عرب از ایران خواسته شد جلوی تخلفات و اقدامات تحریک آمیز را که مداخله در امور داخلی یک کشور مستقل تلقی می‌شود، امنیت و ثبات منطقه را تهدید می‌کند و امنیت ناوبری منطقه‌ای و بین المللی در خلیج فارس را به خطر می‌اندازد، بگیرد.
امارات متحده عربی در حالی همواره مدعی حاکمیت بر جزایر سه‌گانه ایرانی است که مقامات کشورمان بارها ضمن رد این ادعای متوهمانه تاکید دارند که این جزایر جزء لاینفک خاک ایران است و حاکمیت ایران بر آن‌ها قطعی و تردیدناپذیر است.

م
کد مطلب: 422060
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان