تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۸
 

کشف مقر اصلی داعش در کرکوک

Share/Save/Bookmark
کشف مقر اصلی داعش در کرکوک
 
الحشد الشعبی از پایان عملیات ثأرالشهداء در جنوب غرب استان کرکوک و کشف مقر اصلی داعش در این منطقه خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: الحشد الشعبی روز پنجشنبه از پایان عملیات ثار الشهداء خبر داد که روز چهارشنبه برای پاکسازی مناطق جنوب غرب استان کرکوک از بقایای گروهک تروریستی داعش آغاز شده بود.
به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، در این بیانیه آمده است: این عملیات در مساحتی بالغ بر ۲۳۵۰ کیلومتر مربع و در هفت محور و طی همکاری میان الحشد الشعبی با نیروهای ارتش، پلیس فدرال، نیروهای هوایی ارتش و دولت عراق انجام شد.
در این بیانیه از مهم ترین نتایج عملیات امنیتی گسترده مذکور، پاکسازی ۲۵ روستا، انهدام ۳۳ مخفیگاه بقایای داعش، انهدام ۱۱ کانال زیرزمینی، انهدام سه دستگاه موتورسیکلت و سه قایق  و یافتن اجساد هفت تروریست داعشی به هلاکت رسیده در حملات هوایی روزهای گذشته اعلام شد.
بر اساس این بیانیه، نیروهای الحشد الشعبی قبل از پایان عملیات در  ظهر امروز موفق شدند مقر اصلی بقایای داعش را در وادی الشام پیدا کرده و چندین قبضه  سلاح و تجهیزات مختلف رادر داخل این مقر توقیف کنند.
در این عملیات از صفوف نیروهای الحشد الشعبی یک نفر شهید و دو نفر زخمی شدند. نهاد اطلاع رسانی امنیتی عراق نیز با صدور بیانیه‌ای از دستاورد عملیات پاکسازی مناطق بین استان‌های کرکوک و دیالی عراق خبر داد.
بر اساس این بیانیه در این عملیات ۲۱ مخفیگاه تروریست‌ها و چهار کانال زیر زمینی و ۶۷ بمب دستی دو دستگاه موتور سیکلت، چهار قایق، ده کمربند انفجاری، متعلق به تروریست‌ها کشف شد.
نیروهای عراقی طی روزهای اخیر عملیاتی را با هدف پاکسازی مناطق مرزی میان سه استان کرکوک،دیالی و صلاح الدین که کانون بقایای داعش و مثلث مرگ خوانده می‌شود، آغاز کردند.

م
کد مطلب: 422069
مرجع : فارس