تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۵
 

30 هزار واحد مسکن محرومان به همت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به بهره‌برداری رسید

Share/Save/Bookmark
 
امروز طی مراسمی از 30 هزار واحد مسکن ساخته شده برای محرومان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بهره‌برداری شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  صبح امروز و طی مراسمی 30 هزار واحد مسکن محرومان که توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ساخته شده است، به بهره‌برداری رسید. این واحدهای مسکونی در چند استان کشور از جمله زنجان،‌ اصفهان، یزد و لرستان، ساخته شده و تحویل محرومان شده است.

به صورت همزمان ساخت 130 هزار واحد مسکن دیگر برای محرومان توسط همین ستاد کلید خورد. این مراسم با حضور محمد مخبر, رئیس ستاد اجرای فرمان امام(ره)؛ محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در حاشیه این مراسم گفت: یکی از کارهایی که ستاد پیگیری می‌کند ساخت مسکن برای محرومان است. ممکن است این محرومان در سیل و زلزله خانه خود را از دست داده باشند که ستاد اجرایی در این زمینه ورود میکند.

بنا به گفته مخبر، از 130 هزار واحدی که امروز کلنگ ساخت آنها زده شد، 30 هزار واحد مربوط به ساخت مسکن برای محرومان و 100 هزار واحد نیز مربوط به ساخت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن است که در اکثر استان‌ها اجرا خواهد شد. 

* تصمیم‌گری درباره نحوه تحویل مسکن با وزارت راه است

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در این باره گفت: ساخت این واحدها با ستاد اجرایی بوده و در برخی استان‌ها حتی 30 تا 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اما تصمیم‌گیری در باره نحوه تحویل آنها برعهده وزارت مسکن و شهرسازی خواهد بود.

وی افزود: 30 هزار واحدمسکونی در سراسر کشور با حمایت ستاد ساخته شده و 30 هزار واحد دیگر را برای محرومان شروع کرده ایم و 100 هزار واحد نیز در قالب اقدام ملی مسکن توسط ستاد ساخته خواهد شد.

وی ادامه داد: این 100 هزار واحد در زمین های ستاد اجرایی در اکثر استان ها ساخته خواهد شد.

مخبر تاکید کرد که ما مصر هستیم حداکثر ظرف 18 ماه این واحد ها تحویل شوند.
ش
کد مطلب: 422892