تصاویری کمتر دیده شده از لحظه ورود آزادگان به کشور

1 شهريور 1400 ساعت 15:02

۲۶ مرداد روز آنانی است که بر قامت خود ردای استقامت و پایمردی پوشیدند و فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از فرهنگ سیاسی شیعه و برخاسته از حماسه عاشورا را ترویج کردند.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:26 مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز سال‌های جنگ تحمیلی است. در روز 26 مرداد، شکیبایی مادران، پدران، همسران و فرزندان دلاورمردانی که در دفاع از حریم انقلاب و کشور به اسارت درآمده بودند، به بار نشست و  وعده الهی "و بشرالصابرین" تحقق یافت. 

 
26 مرداد روز دلاور مردان بی‌ادعایی  است که بر قامت خود ردای استقامت و پایمردی پوشیدند و فرهنگ ایثار و شهادت را که برگرفته از فرهنگ سیاسی شیعه و برخاسته از حماسه عاشورا است و در صدر آموزه‌های دینی، نقش اساسی در رشد و تقویت سرمایه اجتماعیِ جامعه دارد ترویج کردند. 
 
امام خمینی (ره) در خصوص رزمندگان اسیر در چنگال دشمن بعثی فرمودند: اسرا با استقامت و پایداری و پایمردی خویش به بنیانی مرصوص مبدل گشته‏‌اند که نه تهدید ابرقدرت‌ها آنان را به هراس می‌‏افکند و نه از محاصره‏‌ها و کمبودها به فغان می‏‌آیند و نه از خیانت و وحشیگری‌های صدام دیوانه و افسارگسیخته رو به زوال در زدن شهرها و ویران کردن خانه‏‌ها و مساجد و بیمارستانها و مدارس خم به ابرو می‌‏آورند و چون گذشته به راه خود، که همان راه اسلام عزیز و عزت و شرف و انسانیت است، ادامه می‌‏دهند و زندگی با عزت را در خیمه مقاومتِ صبر بر حضور در کاخ‌های ذلت و نوکری ابرقدرت‌ها و سازش و صلح تحمیلی ترجیح می‏‌دهند. (صحیفه امام، ج‏20، ص 198)
 
روز 26 مرداد 1369، میهن اسلامی شاهد بازگشت کبوتران سبک‌بالی بود که پس از سال‌ها زندان در اسارتگاه، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود می‌گذاشتند. قاصدک آزادی در چنین روزی پیام آورِ رهایی شده و این کبوتران ِاز بند رسته به آغوش گرم ملت خود بازگشتند. میهن اسلامی، چراغانی بود و شعف و سروری وصف ناپذیر از حضور این رسولان انقلاب و جنگ، سراسر ایران را فراگرفته بود. تصاویری از بازگشت آزادگان به کشورمان را ببینید:
 
دفاع مقدس , آزادگان ,
دفاع مقدس , آزادگان ,
دفاع مقدس , آزادگان ,
دفاع مقدس , آزادگان ,
دفاع مقدس , آزادگان ,
دفاع مقدس , آزادگان ,


م


کد مطلب: 430997

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/gallery/430997/1/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir