تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۳۰
 

680 واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده

Share/Save/Bookmark
680 واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده
 
استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: 680 واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده استان آماده تحویل است.
به گزارش هم اندیشی، احمد علیرضابیگی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: ۲۵۰ واحد نیز به زودی به مجموع واحدهای آماده تحویل اضافه می‌شود.

وی افزود: اتمام آواربرداری ۱۴ هزار واحد مسکونی، ۱۲ هزار پی کنی، بتن‌ریزی، اسکلت‌بندی و شناژ بندی دیوار چینی از دیگر اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله‌زده ارسباران است.

بیگی با اشاره به اینکه اقداماتی که باید طی هفت ساله گذشته در بحث استحکام مساکن روستایی انجام می‌شد در مدت زمان کمی صورت گرفته است، افزود: در امر ساخت و ساز و ایجاد سر پناهی مستحکم برای زلزله‌زد‌گان در کنار سرعت باید کیفیت کار نیز در اولویت قرار گیرد.

وی اضافه کرد: علاوه بر امر ساخت و ساز باید نگهداری از زلزله‌زدگان در چادرها، تامین امور معیشتی- دامی و محصولات کشاورزی آنان نیز مورد توجه باشد.

بیگی حضور ۱۳ استان معین در مناطق زلزله‌زده را یادآور شد و گفت: بنیاد مسکن ۱۳ استان با تمام تجهیزات و امکانات در مناطق زلزله‌زده برای تسریع در امر ساخت و ساز حضور گسترده دارند.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: مناطق زلزله‌زده بین ۱۳ استان یاد شده تقسیم شده است.

در زلزله ۶.۲ ریشتری ۲۱ مرداد در مناطق اهر، هریس، ورزقان و تعدادی از روستاهای تبریز و کلیبر علاوه بر تلفات جانی حدودا ۲۸۰ نفری، نزدیک به ۲۰ هزار واحد مسکونی نیز تخریب شد.
کد مطلب: 142173