باند بزرگ سارقان مسلح در شهرستان مرند متلاشی شد

«امیر گربه» سرکرده باند بزرگ سارقان مسلح مرند در دام پلیس

8 شهريور 1392 ساعت 11:48

فرمانده انتظامی شهرستان مرند با بیان اینکه باند بزرگ سارقان مسلح در شهرستان مرند متلاشی شد، گفت: سرکرده این باند معروف به «امیر گربه» دستگیر شد.


به گزارش هم اندیشی فرهنگ نوروزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مرند اظهار کرد: در پی گزارش مردمی به پلیس ۱۱۰ مبنی بر سرقت از یکی شهروندان مرندی، بلافاصله پلیس آگاهی مرند این مورد را در دستور کار و رسیدگی قرار داد.

وی افزود: با اعزام اکیپ پلیس و کارآگاهان آگاهی به محل مورد نظر که بیش از ۲۰۰ میلیون تومان طلا و وجه نقد از منزل به سرقت رفته بود، طی شگردهای کارآگاهان و تلاش پرسنل زحمت‌کش نیروی انتظامی در عرض ۲۴ ساعت سارقان که سه نفر از شهرهای مرکزی کشورمان و غیر بومی بودند دستگیر شدند و با دستور مقامات قضایی روانه بازداشتگاه شده و پرونده در حال سیر مراحل قانونی است.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه در بازجویی از این سارقان مشخص شد دو نفر از این افراد سابق‌دار بوده و چهار سرقت در مرند داشتند، گفت: متهمان تاکنون، در سایر شهرهای کشورمان به ۶۴ بار سرقت، حمل موادمخدر، عربده‌کشی و زورگویی متهم بوده و در دادگاه پرونده قضایی دارند که یکی از این سارقان به نام «امیر گربه» سرکرده گروه است که وی نیز جزو دستگیرشدگان است.

نوروزی اضافه کرد: در بازجویی این سه نفر مشخص شد که دو نفر از آنان افراد سابقه‌دار بوده و سارق منازل هستند و یک نفر دیگر نیز مالخر است که به مالخری بیش از ۳۰۰ میلیون تومان وجه نقد در کشور و شهرستان‌های کشورمان اعتراف کرد.

امیر گربه، سرکرده گروه مسلح باند سارقان مسلح نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مرند در پاسخ به این پرسش که چرا دست به سرقت زده است، گفت: عامل اصلی بی‌پولی و نداشتن کار بوده و با ابراز پشیمانی از مسئولان تقاضای گذشت کرد.

یکی دیگر از این دزدان با سابقه که ۳۸ سال دارد در مورد پرسش خبرنگار فارس که چندمین‌بار است دست به سرقت می‌زند، گفت: آمارش از دستم در رفته، نمی‌دانم شاید برای هزارمین‌بار باشد.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا از کار خودش پشیمان است یا نه، با کمال خونسردی جواب می‌دهد، نه پشیمان نیستم چون اگر مرا دوباره آزاد کنند باز هم به دزدی ادامه خواهم داد.

نیروی انتظامی شهرستان مرند در بازدیدی که سردار احمدی مقدم در سفر به استان آذربایجان‌شرقی داشت، با عنایت بر اینکه نیروی انتظامی شهرستان مرند در برقراری نظم و امنیت در استان و مبارزه با سودا‌گران مرگ توانسته آسایش مردم و امنیت را برقرار کند، توانست در بین شهرستان‌های استان رتبه برتر را کسب کرده و از دست فرماندهی نیروی انتظامی سردار احمدی مقدم لوح تقدیر دریافت کرده و تجلیل شود.


کد مطلب: 176096

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/176096/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir