تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۶
 

مأموریت و علت حضور حسین فریدون در وین

Share/Save/Bookmark
مأموریت و علت حضور حسین فریدون در وین
 
پایگاه خبری «بلومبرگ» با اشاره به حضور برادر رئیس‌جمهور ایران در مذاکرات هسته‌ای، این مسئله را نشانه اهمیت این دور از گفت‌وگوها دانسته است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:پایگاه خبری «بلومبرگ» با اشاره به حضور برادر رئیس‌جمهور ایران در مذاکرات هسته‌ای، این مسئله را نشانه اهمیت این دور از گفت‌وگوها دانسته است.

توضیحات یک عضو هیات مذاکره کننده هسته‌ای

در همین حال، یک عضو تیم مذاکره‌کننده درباره حضور آقای «حسین فریدون»، دستیار ویژه ریاست محترم جمهوری، در این دور از مذاکرات گفت: «باتوجه به تراکم دیدارها و فشردگی جلسات سیاسی و فنی هیات ایرانی با اعضای مختلف گروه ۵+۱ و بالتبع عدم امکان عزیمت و حضور آقای ظریف به تهران جهت ارایه گزارش به رییس جمهوری محترم، ،بنا به درخواست وی آقای فریدون جهت حضور در این دور ازمذاکرات به وین سفرکرد تا گزارشی تفصیلی از آنچه که در دور اخیر مذاکرات روی داده، باطلاع آقای دکتر روحانی برساند.»

روزنامه جمهوری اسلامی هم در این باره نوشته است: سفر حسین فریدون، برادر و دستیار ویژه رئیس‌جمهور به وین برای حضور در مذاکرات وزرای خارجه کشورهای غربی عضو گروه ۱+۵ با وزیرخارجه ایران درباره تدوین متن توافق‌نامه نهائی و جامع هسته‌ای، نشان دهنده پیدایش پیچیدگی در این مذاکرات است. دستیار ویژه رئیس‌جمهور حامل راهکارهائی است که آقای روحانی برای برطرف شدن موانع موجود بر سر راه مذاکرات و رسیدن به توافق نهائی و جامع در نظر گرفته است. سفر وزرای خارجه کشورهای غربی عضو گروه ۱+۵ به وین نیز با همین هدف صورت گرفته که مذاکرات را در سطح سیاسی و فراتر از کارشناسی هسته‌ای به نتیجه برسانند.

حضور «فریدون» در وین به درخواست وزیر خارجه بوده است

همچنین محمدرضا صادق مشاور رئیس‌جمهور در گفت‌و‌گو با تسنیم، در پاسخ به این سوال که علت حضور حسین فریدون برادر و دستیار ویژه رئیس‌جمهور در وین و اضافه شدن وی به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در مذاکره با گروه ۵+۱ چیست؟ گفت: آقای فریدون به درخواست وزیر امور خارجه و برای انتقال اخبار مذاکرات به حجت‌الاسلام روحانی به وین سفر کرده است.


منبع:فارس
کد مطلب: 226950