تاریخ انتشار : شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰
 
امام جمعه همدان:

آمریکا ‌شیطنت‌هایش ‌را شروع کرده است

Share/Save/Bookmark
آمریکا ‌شیطنت‌هایش ‌را شروع کرده است
 
امام جمعه همدان گفت: آمریکا از هم اکنون شیطنت‌های خود را شروع کرده است که مسئولان باید مراقب و هوشیار باشند.‌
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه همدان با بیان اینکه این روزها غم بارترین و مصیبت بارترین روزهای اهل بیت است، اظهار کرد: این روزها اسارت عقیله بنی‌هاشم دوران سختی را رقم زده که می‌طلبد حرمت چنین روزهایی را حفظ کنیم.
وی با بیان اینکه این ایام با عنوان عبرت‌های عاشورایی انسان را متحول می‌کند، بیان کرد: باید از عاشورا درس گرفته و اثرات آن را در زندگی خود داشته باشیم.
امام جمعه همدان با بیان اینکه دهه نخست محرم به عزاداری و حضور در مساجد طی شده و فرصتی برای تفسیر وقایع عاشورا نیست، گفت: بعد از عاشورا فرصت خوبی برای شرح وقایع عاشوراست که باید دهه‌های دوم و سوم به آن پرداخته شود.
وی با اشاره به مراسم عزاداری دهه دوم محرم در دفتر امام جمعه خاطرنشان کرد: در این شب‌ها با عزاداری و سخنرانی خطبای سخنور مراسم خوبی برپاست که از همه دعوت به حضور می‌شود.
طه‌محمدی با بیان اینکه برای قیام عاشورا باید پژوهش کرد، افزود: در زمینه عبرت‌های عاشورایی باید به بصیرت رسید که اکنون برخی در کری و کوری به سر می‌برند.
وی با بیان اینکه امروز داعش دجال زمانه است که با بردن عقل و فهم مردم و خرافات سخت‌ترین جنایات را به نام دین مرتکب می‌شوند، خواستار توجه به این امر شد.
امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه عاشوراییان باید بیدار بوده و اهل معرفت باشند، تصریح کرد: باید با تجزیه و تحلیل واقعه عاشورا، درس زندگی را از آن دریافت کنیم.
وی با اشاره به بارش باران برکت الهی خاطرنشان کرد: تشنگی در استان همدان بیداد می‌کرد و خیلی از مناطق آب نداشتند که این باران برکتی الهی بود.
‌طه‌محمدی یادآور شد: باران در بسیاری از استان‌ها خرابی به دنبال داشته اما در همدان به حول و قوه الهی خسارتی به بار نیاورد.
وی در ادامه با اشاره به روز ملی مبارزه با استکبار جهانی یادآور شد: چهارشنبه همزمان با سراسر کشور میدان امام(ره) همدان نیز تجمع فاخری را خواهد داشت.
امام جمعه همدان در خصوص اینکه برخی از عدم اظهار نظر وی در خصوص برجام می‌گویند، تصریح کرد: تاکنون علاوه بر مسئولان، رسانه‌ها نیز از برجام سخنان زیادی گفته‌اند و نیازی به صحبت ندیدم.
وی بیان کرد: تاکنون برجام عاقبت به خیر شده زیرا وزیر امور خارجه کشورمان نیز گفته برجام را طبق دستورالعمل رهبری پیش می‌بریم.
طه‌محمدی تصریح کرد: آمریکا از هم اکنون شیطنت‌های خود را شروع کرده است که مسئولان باید مراقب و هوشیار باشند.‌


د
کد مطلب: 307374
مرجع : فارس