تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۶
 
همرزم شهید سردار همدانی:

شهید همدانی استعدادهای پنهان همدان را شکوفا کرد/ حکومت بر دل‎ها منش سردار بود

Share/Save/Bookmark
شهید همدانی استعدادهای پنهان همدان را شکوفا کرد/ حکومت بر دل‎ها منش سردار بود
 
همرزم شهید سردار همدانی گفت: شهید سردار همدانی باعث شد استعدادهای پنهانی در همدان شناسایی شوند و به شکوفایی برسند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:حمیدرضا رهبر  با بیان اینکه کسی نیست که سردار همدانی را نشناسد یا از توانمندی‎ها و ایثارگری وی اطلاعاتی نداشته باشد، اظهار کرد: بنده افتخار داشتم که مدتی به عنوان نیروی رزمنده شهید همدانی در کنار وی باشم.
وی افزود: وقتی خبر شهادت سردار همدانی را شنیدم ابتدا باور نکردم، چراکه سخت بود که به خود بقبولانم، حاج حسین دیگر نیست اما پس از اینکه مطمئن شدم خبر صحت دارد تمام لحظات و خاطرات هشت سال دفاع مقدس مانند یک ویدئو در برابر چشمانم مرور شد.
هم‌رزم شهید سردار همدانی با اشاره به اینکه وی از فرماندهانی بود که از ابتدا زحمت جنگ را متقبل شد و از وسط جنگ نیامده بود، بیان کرد: از همان ابتدا که سپاه همدان تأسیس شد سردار همدانی عضوی فعال بود و در بخش‎های مختلف فعالیت می‎کرد.
وی تأکید کرد: سردار شهید همدانی نخستین کسی بود که از سوی فرماندهی کل سپاه مأموریت یافت تا یک یگان رزمی را برای همدان و نیروهای همدان ساماندهی و طراحی کند.
رهبر ادامه داد: سردار همدانی ابتدا گردان انصارالحسین (ع) را سازمان‌دهی کرد و بعدها با تلاش یکی از هم‌رزمان گردان انصارالحسین (ع) را به تیپ و سپس لشگر ارتقا داد.
وی با بیان اینکه سردار همدانی همیشه در راستای حکومت بر دل‎ها حرکت می‏‎کرد، افزود: شهید همدانی در زمانی که فرمانده تیپ و لشکر بود بالاترین مقام نظامی دوران خود محسوب می‎شد اما هیچ وقت خود را به این شکل نشان نمی‎داد و همیشه با همه رده‏‎هایی که نشست و برخاست داشت خیلی عادی، خاکی و صمیمی برخورد می‎کرد.
هم‌رزم شهید سردار همدانی با بیان اینکه درایت و هوشیاری شهید همدانی در مقاطع مختلف جنگ بر کسی پوشیده نیست، تأکید کرد: سردار شهید همدانی باعث شد استعدادهای پنهانی در همدان شناسایی شوند و به شکوفایی برسند.
وی افزود: امروز بسیاری از سرداران شهیدی که از همدان تقدیم انقلاب کردیم و کسانی که به درجه جانبازی نائل شدند و رزمندگانی که امروز در پست‏‎های کلیدی عهده‎دار مسئولیت هستند همه از شاگردان حسین همدانی و دست‌پرورده وی بودند.
رهبر بیان کرد: افرادی که امروز مسئولیت، پست و مقام دارند باید بدانند که هرچه دارند از سردارانی مانند سردار همدانی است.


د
کد مطلب: 310537
مرجع : فارس