تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۴
 
امام جمعه موقت ملایر:

امنیت ایران به واسطه نعمت ولایت است

Share/Save/Bookmark
امنیت ایران به واسطه نعمت ولایت است
 
امام جمعه موقت ملایر اتحاد، وحدت و امنیت کشورمان را به واسطه داشتن نعمت ولایت دانست و گفت: دشمن به دنبال اسلام‌هراسی و خاموش کردن چراغ اسلام در کشورهای مختلف است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام سید حسن فاضلیان ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه ملایر ضمن سفارش نمازگزاران به تقوای الهی اظهار کرد: اولین وصیت امیرمومنان علی (ع) به فرزندانشان داشتن تقوا بود.
وی افزود: حداقل داشتن تقوا انجام واجبات و ترک محرمات است و کسی که تقوا داشته باشد به سعادت دنیا و آخرت دست پیدا می‌کند.
خطیب جمعه موقت ملایر در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و هفته بسیج گفت: بسیج به فرمان امام خمینی (ره) در دفاع از اسلام و انقلاب تشکیل شد.
وی با اشاره به اینکه هفته بسیج امسال با سالروز شهادت عمار از صحابه پیامبر گرامی اسلام همزمان شده است افزود: عمار با داشتن بصیرت و معرفت و شناخت ولایت در دفاع از اسلام به شهادت رسید.
فاضلیان بیان کرد: امروز نیز عمارهای زمان ما شهدایی چون شهید همدانی و دیگر شهدای جبهه مقاومت هستند که در راه دفاع از حریم ولایت و اسلام و قرآن در خط مقدم می‌جنگند.
وی افزود: شهدای حرم با هدف دفاع از حرم مطهر حضرت زینب کبری (س) و دختر سه ساله امام حسین (ع) در مقابل تکفیری‌ها ایستادند تا این حرمین مقدس دستخوش نابسامانی و خودخواهی دشمنان نشوند.
امام جمعه موقت ملایر گفت: شهدای ما بر اساس فرموده مولا علی (ع) مبنی بر اینکه «گروه و طایفه‌ای که اجازه دادند دشمن به آب و خاک آنها تجاوز کند رستگار نشدند» عمل کردند و برای دفاع از سرزمین‌های اسلامی در مقابل گروه‌های ظلم و تکفیری ایستادند.
وی تصریح کرد: شهدای ما تا قبل از اینکه دشمن به کشور ما برسد در سوریه و عراق در مقابل داعش ایستادند تا آنها را زمین‌گیر کرده و اجازه تعدی به کشور را ندادند.
فاضلیان با اشاره به اینکه امروز داعش کشورهای اروپایی از جمله فرانسه را نیز به لرزه در آورده است گفت: این ماری است که خود آنها در آستین پرورش دادند و امروز گریبانشان را گرفته است.
وی بیان کرد: آمریکا و ایادی استکبار از جمله اسرائیل و مدافعانش می‌خواستند با تشکیل گروه داعش مسلمانان را به جان یکدیگر انداخته و با اسلام مقابله کنند اما امروز داعش حتی به خود این کشورها نیز رحم نمی‌کند.
امام جمعه موقت ملایر تصریح کرد: ما نمی‌توانیم تحلیلی از حوادث پاریس و نقشه‌های دشمن داشته باشیم چراکه دشمن هر لحظه در پی نقشه شوم جدیدی برای مقابله با مسلمانان است.
وی با بیان اینکه مکر خدا از همه مکرها بالاتر است گفت: امروز ظالمان به جان یکدیگر افتادند ولی مسلمانان همچنان باید مراقب کینه دشمنان باشند.
فاضلیان افزود: آنها به دنبال اسلام‌هراسی و خاموش کردن چراغ اسلام در کشورهای مختلف هستند، البته تاکنون نیز سنگشان به تیر خورده و به هدفشان دست پیدا نکرده‌اند.
وی با بیان اینکه امروز در اروپا و آمریکا ناامنی و جنگ وجود دارد گفت: با این وجود به لطف خدا کشور ما در امنیت و آسایش به سر می‌برد.
خطیب جمعه موقت ملایر آسایش و امنیت و وحدت کشور را به واسطه داشتن نعمت ولایت دانست و افزود: نباید اجازه دهیم گروه یا گروه‌هایی به بهانه‌های مختلف اتحاد و همبستگی و روحیه بسیجی را از ملت ما بگیرند.
وی با اشاره به اینکه امروز کشورهایی چون قطر و عربستان نیز با داعش همدست شده و به آنها پایگاه نظامی و تجهیزات می‌دهند گفت: به زودی داعش گریبان این کشورها را نیز خواهد گرفت.
فاضلیان یادآور شد: عربستان به جای دفاع از تروریست باید جوابگوی فاجعه منا باشد چراکه نتوانست در حرم الهی میهمان‌نوازی درستی از میهمانان خانه خدا داشته باشد.
وی با اشاره به شروع اربعین حسینی گفت: با امنیتی که نیروهای جان بر کف ایران در مرزها و کشور عراق ایجاد کرده‌اند سال گذشته 20 میلیون زائر بدون هیچ مشکلی در مراسم اربعین حضور پیدا کردند.
امام جمعه موقت ملایر خاطرنشان کرد: امسال نیز نیروهای نظامی و امنیتی آمادگی کامل را برای حفظ امنیت زائرین حسینی دارند.د
کد مطلب: 310850
مرجع : فارس