تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۵
 

پیامبر اکرم(ص) بهترین الگو برای خانواده‌

Share/Save/Bookmark
حشمت‌الله قنبری با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) اسوه حسنه است گفت:پیامبر اکرم(ص) بهترین الگو برای خانواده‌داری است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:حشمت الله قنبری در همایش بزرگ مقابله با نفوذ در جمع مردم همدان در کانون بسیج با گرامیداشت میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع)، اظهار داشت: درباره زندگی و سنت پیامبر اسلام(ص) چند نوع نگاه وجود دارد.

 
وی با اشاره به اینکه یکی از دیدگاه‌ها پیامبر اسلام(ص) را از بعد عبادی نگاه می‌کنند، افزود: این دیدگاه وجود پیامبر اکرم(ص) را یک شخصیت عرشی، آسمانی و مقدس می‌شمارند که خداوند ایشان را آفرید و به عالم ارزانی داشت تا راهنمای بندگان خدا باشد.

 
پژوهشگر و استاد دانشگاه بیان کرد: دیدگاهی دیگر برای نبی مکرم اسلام یک هویت تقریبی قائل هستند و معتقدند که پیامبر اسلام(ص) در سال 570 میلادی به دنیا آمد و در سال 610 میلادی نیز مبعوث شد و بعد از 23 سال رسالت و نبوت عالم را ترک کرد و بعد از رحلت پیامبر نیز دولت انشعابی شکل گرفت و راه روش او فراموش شد.

 
وی عنوان کرد: دیدگاهی دیگر پیامبر اسلام(ص) را وجود مقدسی که واسطه بین فیض است می‌دانند و البته عده‌ای هم در نقطه مقابل این دیدگاه قرار دارند و پیامبر را شخصیتی محترم می‌شمارند که در زندگی بشر پا به عرصه گذاشت و در دوره‌ای نیز منشأ اثر بوده و موفق شده جامعه متوحش و جاهلی عرب را از جاهلیت بیرون آورده و به جامعه‌ای پیشرفته در یک مقطع تاریخی تبدیل کند.

 
قنبری افزود: براساس دیدگاهی که پیامبر(ص) را شخصیتی محترم می‌داند، عنوان می‌کنند که پیامبر بعد از رحلت در زندگی انسان‌ها کارکردی ندارد چراکه مردم مدرن شدند و بشر صاحب فناوری، علم و دانش شده است.

 
وی به دیدگاه مدرن‌ها و دگراندیشان درباره پیامبر اسلام(ص) اشاره کرد و گفت: آنها در سایه تبلیغات سنگین جبهه براندازی اسلام در جامعه مانند یک جریان مهلک حرکت می‌کنند و دین را هم افیون ملت‌ها می‌دانند و هم مزاحم رشد و ترقی قلمداد می‌کنند.

 
وی گفت: پیامبر اسلام(ص) اسوه حسنه است چون زندگی همه موجودات از ابتدای زندگی پیامبر اسلام تقدیر شده و هیچ شأنی در زندگی اهل ایمان جز عمل در تراز توحید پیامبر اکرم(ص) نیست.

 
قنبری با بیان اینکه مردم باید از پیامبر اسلام(ص) در خانواده‌داری الگو بگیرند، تصریح کرد: حقیقت وجودی پیامبر اکرم(ص) را فقط خداوند و حضرت علی(ع) می‌شناسند.

 
وی بر پیروی از راه و روش پیامبر اسلام تأکید کرد و گفت: مؤمنین باید با تدبر و خرد از سنت پیامبر اسلام (ص) پیروی کنند چرا که عدم عمل به راه و روش پیامبر اسلام(ص) به جامعه آسیب می‌زند.

 
پژوهشگر و استاد دانشگاه با بیان اینکه بعد از انقلاب برای شناخت راه و روش پیامبر اکرم سرمایه گذاری نکردیم، افزود: امروز ما مردمان سال 59-60 نیستیم و عواطف، احساسات و محبت ما نقصان کرده چون اسوه حسنه پیامبر را خوب نشناختیم و الگوی زندگی خود قرار ندادیم.

 
وی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) برای مکارم اخلاق مبعوث شد، تصریح کرد: وقتی پیامبر(ص) بعد از هجرت به یثرب، وارد این شهر شد برخی نفوذی‌ها که دنبال ریاست و منافع اقتصادی بودند دور پیامبر آمدند اما پیامبر اسلام(ص) این موضوع را می‌دانست و به آنها اجازه فعالیت نداد.

 
قنبری بیان کرد: عده‌ای مأمور و نفوذی هستند و زیر پای عبای پیامبر بودند و در هواپیما با امام خمینی(ره) به ایران بازگشتند این افراد بیهوده مقدس می‌شوند و زمانی که اثر فساد آنان در جامعه هویدا شود مردم متوجه نفوذی بودن آنها می‌شوند.

 
پژوهشگر و استاد دانشگاه افزود: رابطه بین امام و امت فقط یک امام است و 10 امام نداریم چرا که یک نفر امام است و بقیه باید در سایه این امام باشند و کسانی که ادعای امامت می‌کنند نفوذی هستند.

 
وی تصریح کرد: برخی متاسفانه تبر برداشته و به ریشه انقلاب می‌زنند  اگر از ولایت تبعیت نکنیم اسلام نمی‌ماند.

 
قنبری با بیان اینکه انقلاب با مذاکره نیامده که با مذاکره برود، بیان کرد: انقلاب با تعارف و جلسات پشت پرده نیامده که در جلسات پشت پرده تصمیم‌گیری شود بلکه انقلاب با خون شهدا به دست آمده و باید از آن صیانت کرد.

 
پژوهشگر و استاد دانشگاه افزود: مردم مشکلی ندارند و هیچ اشکالی به آنها وارد نیست و پای ولایت ایستاده‌اند، اما عده‌ای بین امام و امت نشستند که نه با امام و نه با امت هستند حتی این افراد با خودشان هم نیستند و رعایت مصالح خود را نیز نمی‌کنند.

 
وی با بیان اینکه نباید از امریکا هراس داشت ،عنوان کرد: باید در سایه عزت اسلامی مردم خود را صاحب عزت کنیم و فریفته خنده کفر نباشیم و باید نگران معیشت مردم بود .

م
 
کد مطلب: 316964
مرجع : تسنیم