تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۴
 
‌عبدخدایی در جمع مردم کرج:

مردم ایران هرگز به ‌آمریکا و صهیونیست‌ها اعتماد نمی‌کند‌

Share/Save/Bookmark
یکی از فعالان سیاسی و از همرزمان شهید نواب صفوی گفت: ملت ایران هرگز به دشمنان خود به ویژه آمریکا و صهیونیست ها اعتماد نخواهند کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مراسم بزرگداشت سالگرد حماسه ملت ایران در نهم دی 88 بعد از ظهر امروز با حضور گسترده اقشار مختلف مردمی و خانواده معظم شهدا و ایثارگران در این شهرستان برگزار شد.
در بخشی از این مراسم محمدمهدی عبدخدایی طی سخنانی در جمع مردم ولایی استان البرز اظهار داشت: الگوی مردم انقلابی و مسلمان ایران اسلامی، قیام عاشورای حسینی (ع) بوده و فرهنگ غنی شیعه و نهضت عاشورای حسینی (ع) همواره الهام‌بخش ملت ایران است.
وی افزود: دشمنان اسلام و انقلاب سال‌هاست که می‌خواهند ذهن جوانان ‌را از این فرهنگ غنی دور ساخته و زمانی که به توطئه‌های دشمنان نگاه می‌کنیم، درمی‌یابیم که هدف اصلی آنها جدایی نسل جوان از فرهنگ شیعه است.
همرزم شهید نواب صفوی تصریح کرد: در فتنه 88 نیز شاهد بودیم که اوج خباثت فتنه‌گران در هفتم دی و روز عاشورا رقم خورد، اما توهین فتنه‌گران به عزاداران عاشورای حسینی (ع) موجب شد که ملت ایران علیه فتنه‌گران حماسه‌ای بزرگ را در نهم دی تدارک بینند.
عبدخدایی با تاکید بر اینکه دشمنی با تفکرات مذهبی محدود به ‌‌دوران انقلاب اسلامی نمی‌َشود، گفت: در پیش از انقلاب نیز حزبی را به نام حزب توده راه‌انداخته بودند که اصل و اساس تفکرات آن را دشمنی با تفکرات دینی تشکیل می‌داد.
وی بیان داشت: متاسفانه دشمنان اسلام برای دست‌یابی به این هدف شوم،‌ همواره عشق به میهن را دست‌مایه قرار داده و می‌خواهند با ترویج تفکرات ملی‌گرایانه با اندیشه‌های مذهبی مردم مقابله کنند.
این فعال سیاسی گفت: وقتی شرایط امروز را با دوران پیش از انقلاب اسلامی مقایسه می‌کنیم، در می‌یابیم که دستاوردهای زیادی در سه دهه اخیر محقق شده و مردم به رفاه و آسایشی بیشتری دست‌پیدا کرده‌اند، از نظر امنیتی نیز امروز ایران اسلامی امن‌ترین کشور منطقه است.
عبدخدایی اظهار داشت: این پیشرفت‌ها موجب کینه بیشتر دشمنان می‌شود؛ کینه‌ای که در حقیقت نسبت به اسلام دارند و از هر توطئه‌ای برای ضربه زدن به کشورهای اسلامی استفاده می‌کنند.‌
وی تصریح کرد: دشمنان ایران می‌دانند که از نظر نظامی نمی‌توانند با ما مقابله کنند، به همین دلیل به تهاجم فرهنگی روی آورده و به دنبال ایجاد فتنه‌های مختلف و نفوذ در داخل ایران هستند.
این فعال سیاسی  افزود: ملت ایران مردانه در برابر تمام ابرقدرت‌های جهان ایستادگی کرده و اجازه دخالت به احدی را نمی‌دهیم و انتقادی هم که از فتنه‌گران داشته و داریم این است که چرا وقتی دیدند آمریکا و صهیونیست‌ها و سفارتخانه‌های خارجی وارد میدان شده و توطئه می‌کنند، به اشتباه خود پی نبرده و دست از فتنه‌گری برنداشتند.
عبدخدایی تاکید کرد: دشمنان بدانند که با اقدامات پوچی مانند ایجاد فتنه‌های مختلف نمی‌توانند ملت ایران را به زانو درآورند و بهتر است دست از این توطئه‌ها بردارند.
وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای نیز گفت: ایران حسن نیت خود را نشان داد، اما آمریکایی‌ها هر روز یک طرح جدید علیه ما تصویب کرده و در مقابل حرف از حسن نیت و جلب اعتماد می‌زنند، مردم ما هرگز به دشمنانی چون آمریکا و صهیونیست‌ها اعتماد نخواهند کرد.


د

 
کد مطلب: 317122
مرجع : فارس